דוחות כספיים

סאטקום מציגה עליה של 9% בהכנסות ברבעון השני של 2020

צבר ההזמנות של החברה עומד על כ-58.1 מיליון דולר עד לשנת 2024; ה-EBITDA ברבעון הסתכם בכ-5.7 מיליון דולר לעומת 3.4 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד

חדשות ספונסר 15/09/2020 16:45

א+א-

סאטקום מערכות מפרסמת את תוצאות הרבעון השני של שנת 2020 בו שמרה החברה על יציבות בתוצאות, למרות משבר הקורונה העולמי.

 

הכנסות החברה ברבעון הסתכמו בכ-15.2 מיליון דולר, גידול של כ-9%, לעומת התקופה המקבילה אשתקד, אז הסתכמו ההכנסות לסך של כ-14 מיליון דולר. הגידול נובע משדרוג חוזים ומעסקאות שירות וציוד חדשות מתחום שירותי התקשורת.

 

החברה פועלת בשני מגזרים. עיקר ההכנסות היו ממגזר שירותי תקשורת והיוו כ-89% מהכנסות החברה לתקופה וההכנסות ממגזר התקשורת הלוויינית הניידת היוו כ-11% מההכנסות.

 

הרווח הגולמי ברבעון השני הסתכם לסך של כ-4.1 מיליון דולר (שיעור של כ-26.7%) בהשוואה לכ-3.9 מיליון דולר (שיעור של כ-28%) בתקופה המקבילה אשתקד. ה-EBITDA ברבעון השני לשנת 2020 הסתכם בכ-5.7 מיליון דולר (שיעור של 37.5%) לעומת 3.4 מיליון דולר (שיעור של 24.3%) בתקופה המקבילה אשתקד.

 

ברבעון השני החברה רשמה רווח נקי בסך של כ-216 אלף דולר בנטרול הפחתות. ההון העצמי ליום 30.6.2020 הסתכם לסך של כ- 15.5 מיליון דולר.

 

סאטקום מערכות מחזיקה 5.9% ב-WIOCC, במהלך הרבעון הראשון של שנת 2020 הכריזה WIOCC על חלוקת דיבידנד, כאשר חלקה של החברה עומד על סך של כ-153 אלפי דולר. כמו כן, במהלך הרבעון קיבלה החברה זיכוי מ- WIOCC בסך של כ- 133 אלפי דולר. החברה ממשיכה בפעולות למכירת אחזקתה ב- WIOCC.

 

אסף רוזנהק, מנכ"ל החברה: "סאטקום מציגה רבעון יציב נוסף עם שיעורי רווחיות איכותיים וממשיכה להוביל מהלכי צמיחה בתקופה לא טריוויאלית. בזכות חשיבותם של השירותים אותם אנו מספקים, המשכנו הרבעון לחזק את הקשרים עם לקוחותינו ואף לשפר את התנאים של מספר חוזים קיימים. לצד הגידול המתמיד בדרישה לרוחב פס במדינות בהם אנו פועלים, אנו ממשיכים להשקיע במחקר ובפיתוח טכנולוגי במטרה להמשיך ולהוביל את השוק הצומח במהירות". 

 

עמי ברלב, יו"ר הדירקטוריון: החברה ממשיכה להפגין יציבות מרשימה לנוכח המשבר הגלובלי העולם. המשכנו לבצע במהלך החודשים האחרונים מספר פעולות לחיזוק יכולות התזרים והפיתוח העסקי של החברה, אגב חידוש של התקשרויות חשובות, השגת חוזים חדשים מול לקוחות איכותיים, קבלת הלוואה בערבות מדינה, חתימה על שיתופי פעולה אסטרטגיים וחיזוק היכולות הטכנולוגיות שלנו.

 

הפעילות שלנו מאופיינת בצבר הזמנות משמעותי מלקוחות איכותיים, רמות מינוף נמוכות ויכולות ניהול טכנולוגיות ועסקיות גבוהות, מאפשרות לחברה להמשיך בפעילותה באופן רציף, תוך מתן שירות מצוין ללקוחותינו. החברה חותרת בכל עת לחזק את יכולות הפיתוח העסקי שלה, גם בתקופה זו, ומייצרת שיתופי פעולה אסטרטגיים, אשר אנו תקווה שיניבו פירות בעתיד.

 

לצד זאת, דירקטוריון החברה ער לסיכונים הגלובליים הכלליים בתקופה מורכבת זו, ופועל בכל עת על מנת לנטר סיכונים פוטנציאליים אפשריים, לשמור על מבנה הוצאות נמוך ולבסס תוכניות ניהול סיכונים ארוכות טווח, תוך קיום ניתוחי רגישות".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה