ראיון

”ביבי נכשל? הוא המנהיג הטוב מקום המדינה”

דורון פרידמן: עם כל הכבוד לפגיעה בשל הסגר, הבורסה עולה. אולי זה בגלל שצופים כבר את היתרונות האדירים של ההסכמים שביבי עומד לחתום

אקס פקטור 15/09/2020 10:53

א+א- 54

החלטת הממשלה אתמול על סגר גררה שלל כותרות שזעקו כי מדובר בכישלון מהדהד של ראש הממשלה בנימין נתניהו שעוד מעז בתקופה כזו לבקש טיסה פרטית לחגיגות השלום בוושינגטון. ובכן, יש מי שרואים וחושבים אחרת וכנראה שהם לא מעטים, למרות מכת הסגר השני.

 

החלטתי לשאול ’ביביסט’ אמיתי שאני מעריך, דורון פרידמן שמנהל עסק מצליח בתחום הבידור אשר מפרנס עשרות רבות של אנשים, מדוע לדעתו המצב הנוכחי אינו מהווה כישלון של ראש הממשלה מתוך רצון להקשיב לצד שקולו כמעט ולא נשמע בתקשורת המיינסטרימית – זה מה שהיה לו לומר:  

 

חצי שנה אחרי הסגר הראשון נכנסנו לעוד אחד, האם לדעתך ביבי נכשל בניהול משבר הקורונה כלכלית ורפואית ?

"ביבי ממש לא נכשל. מרבית האנשים שהצביעו לביבי לא התאכזבו ממנו, אני מתכוון למרבית האוכלוסייה היהודית בישראל שכמו שאתה יודע נוטה ימינה באופן ברור, כשמנטרלים את המנדטים של הרשימה המשותפת. הייתה תקלה כלכלית בסגר הראשון עם הזרמת הכספים לחשבונות הציבור וחלק מהאנשים התהפכו על ביבי, כי זה פגע בהם – הנושא הזה טופל בסופו של דבר אחרי שנתניהו הבין שההנחיות שהוריד עוכבו ע"י פקידי האוצר וזה נגמר בסוף עם ההתפטרות של שאול מרידור. מרידור והפקידות לא זיהו נכון את אופי המשבר, לא עשו התאמות בחשיבה שלהם ועצרו הזרמת כספים ברגעים הכי קריטיים – באותו זמן גם אני התחלתי לאבד אמון."

 

"למעט הנקודה הזו התנהלות הממשלה בסגר הראשון, הן ברמה הכלכלית והן הבריאותית הייתה מעולה. באותה תקופה הייתה לנו ממשלת מעבר ימנית-חרדית, כשההחלטות עברו במהירות וכולם התיישרו לפיהן. אלא שאז הצטרפה כחול לבן, שטרם ברור לגמרי האם היא פועלת כחלק מהממשלה הזו או כחלק מהאופוזיציה, כשהיא מתנגדת לעיתים להחלטות קריטיות וזה מביא למצבים של חוסר החלטיות ותפקוד."

 

אבל גם אם שר החוץ גבי אשכנזי ושר הביטחון בני גנץ רוצים לעבוד, ראש הממשלה ממדר אותם, אז למה אתה מצפה?

"אי אפשר להסתיר את זה שהרצון של ביבי הוא לפרק את הממשלה בסופו של דבר, רוב מצביעיו רוצים ללכת לבחירות שוב, כי לא ניתן לטפל בקורונה ביעילות עם ממשלה כזו. אי אפשר לקבל ככה החלטות, לא ניתן למשול. לאורך השנים ביבי עשה כאן רפורמות והתנגד לגופים גדולים וחזקים – רק הוא יכול להתמודד עם כוחות כאלה והוא זה שגם הביא את הסכמי השלום שבפתח – לא הם."

 

אבל אתה מבין שהשלכות הסגר השני עשויות להיות קשות עבור הכלכלה ולהחזיר אותנו לתקופה שניה של מיתון, אחרי שכבר דובר על חזרה לצמיחה של 10% ברבעון השלישי... עכשיו אנחנו בחשש לחזרת הגידול באבטלה ופגיעה בצריכה הפרטית

"חששות? ראית את התגובה של המסכים בבורסה הבוקר לחששות האלה? המסכים ירוקים. כל מי שמבין טיפה בכלכלה יודע שהבורסה משקפת את העתיד – והיום אנחנו רואים שעם כל הכבוד לפגיעה בשל "החשש מסגר" הבורסה עולה – אולי זה בגלל שצופים כבר את היתרונות האדירים של ההסכמים שביבי עומד לחתום?"


"יותר מזה, לפי הנתונים שפורסמו לאחרונה, ההתכווצות של המשק הישראלי ברבעון השני הייתה פחותה משמעותית מזו של האיחוד האירופי וארה"ב – אצלנו ההתכווצות הייתה 7.8% בחישוב שנתי לעומת התרסקות של 22% באנגליה, 15% באיחוד האירופי ו-9.5% בארה"ב. בנק ישראל צופה התכווצות של 4.5% בתוצר לשנת 2020 לעומת 6% שחשבו לפני חודש וחצי – בנק ישראל הסביר שההתכווצות פה מתונה ביחס לעולם. אז כן, זה מחיר שמשלמים על משק פתוח יותר, אנחנו צריכים לעשות עכשיו סוג של אקורדיון, אבל התוצאות מוכיחות שאנחנו טובים יותר בצד הכלכלי וגם התמותה פה לא חמורה עדיין (מקום 57 בעולם ביחס מתים למיליון איש) ועכשיו נבלום גם אותה בכמה שבועות של סגר.""מעבר לזה, ביבי הוא איש חכם שמונע מפחד. הפחד מצטייר אולי כמשהו שלילי, אבל זה פחד שמניע אותו להימנע מסיכון לאובדן חיי אדם – זה מנחה אותו לאורך כל הקריירה. ביבי לגמרי חושב תמיד על היום שאחרי. גם כשהוא מאפשר לכסף הקטארי להיכנס לרצועת עזה אם צריך להרגיע את השטח וכתחליף למערכות צבאיות בלי תכלית. זה מה שמנחה אותו גם בקורונה.

 

הוא מבין שאם ישחרר יותר מדי כסף לאנשים זה יפגע בכלכלת המדינה, אבל הוא גם מזהה שזה לא מצב רגיל - זו לא מלחמה רגילה שבה הוא מסוגל להעריך כמה זמן היא תימשך. ביבי הבין שצריך לשחרר יותר כספים, הפקידות עצרה את זה – אנשים יצאו לרחובות בצדק בהתחלה – אבל בסוף הבינו שלא נתניהו עיכב את הכספים. הממשל דווקא התחבר לשטח כולל לשולמנים – כל מי שמגיע לו בסופו של דבר מקבל פה עזרה."

 

"רב האנשים קיבלו מענקים ראויים. אני קיבלתי מאות אלפי שקלים לגמרי בהתאם למה שהיה מגיע לי – כך גם חבריי, כל אחד קיבל סיוע בהתאם להכנסותיו לפני הקורונה – אני יכול להכניס עד 40% ממה שהרווחתי ולהישאר על אותה הכנסה כי משלימים לי את הרווח החסר – אז יש לי ולעוד חברים רבים וטובים שלי שקט."  

 

אבל על הפרטנרים הכי טובים שלו, החרדים, הוא לא ממש הצליח להשתלט, והקורונה התפרצה במגזר החרדי

"אתמול פורסמו נתונים שהוכיחו שגם זה כבר לא תקף. התחלואה הכללית נובעת מכך שהאוכלוסיה לא מקפידה על ההנחיות, עושה מסיבות, לא שומרת על ריחוק ו... באה להפגין בהמוניה בבלפור – בשם הדמוקרטיה אעלק, בשעה שהם דורשים לבטל את תוצאות הבחירות שהביאו להקמת הממשלה הנוכחית בראשות נתניהו. מבחינתם, שווה להדבק ולהדביק בהפגנות כדי שתהיה להם עוד הוכחה שביבי אשם במצב. ממשלות בוחרים בקלפי, וההפגנות הממומנות שלהם מעניינות בעיקר את התקשורת שנותנת להם גב למרות שברור לכל בר דעת שהן גורם תחלואה פוטנציאלי, אבל בשביל לפגוע בנתניהו, הכל הולך."

 

מתוך אתר 12N

 

אבל מה עם כל אלה שזועקים עכשיו שתיכף לא יהיה להם מה לאכול? שהפעם הם יפרו את הסגר אחרת הם יקרסו?

"כל דוברי השקר הם אלו שעבדו לאורך שנים בשחור, במספרים גדולים מתוך המחזור שלהם - הם אלה שסופגים עכשיו מכה. כי ההשלמה למה שהם דיווחו נמוכה, על חלקים גדולים הם לא דיווחו. אחרים התנהלו רע, חיו על חשבון התזרים או סתם כאלה שלא באמת מוכשרים לנהל טוב עסק, אלה אזובי קיר שזה הזמן שלהם ליפול ולחזור להיות שכירים. הרבה מתוכם פתחו עסקים ומתקשים לשרוד גם ללא הקורונה. אנשי השופוני קיבלו בראש, אבל כמעט כל מי שיש לו עסק טוב והתנהל נכון יצלח את המשבר הזה וייצא מחוזק."

 

"היחידים שבאמת חסרי מזל הן אלו שראויים להקים עסק ושהקימו אותו קצת לפני הקורונה או לאחר הגל הראשון, אנשים שלקחו הלוואות כנגד כסף שאין להם ולא הספיקו להתייצב ועכשיו ההוצאו אוכלות אותם – הם יצטרכו להיות יצירתיים כי רובם עדיין לא זכאים לתמיכה כעסקים צעירים, אבל להם באמת צריך לעזור. אני אומר לך שהרבה אנשים כמוני מתחום התרבות והתיירות, יכולים לשבת עכשיו שנה בבית בלי לעבוד בכלל ולחכות שהחיים ישובו למסלול – המדינה ממש לא זרקה אותי מתחת לגלגלים."

 

האם היה מחדל בניהול המערכה הבריאותית? בכל זאת, אנחנו במקום הגרוע בעולם במספר מאומתים לנפש – עכשיו מפחדים מאי ספיקה כשאנחנו עם קצת יותר מ-515 מאושפזים במצב קשה עוד לפני החורף... טוענים שביבי הזניח את מערכת הבריאות בתת תקצוב במשך שנים – וזו התוצאה

"תקשיב טוב, כל נושא משרד הבריאות, בתי החולים, מנהלי המחלקות והרופאים – הכל מסחטת
כ-ס-ף - הם משקרים! מתי שנוח להם, פתאום תמונות הזקנה במסדרון... והסגר הזה הוא החותמת:
הם אלה שהחליטו "להרים דגל אדום" למרות שרוב בתי החולים אפילו לא ב-50% תפוסה. הם קיבלו כספים – כמיליארד וחצי שקל לנושא הקורונה – לאן הכל הלך? לתקנים שלא קשורים למערכה בקורונה! אנחנו נכנסים לסגר בגלל שבתי החולים לא עשו עם הכסף מה שהיו צריכים לעשות.

 

מדוע לא מניידים חולים מהפריפריה אם יש להם עומסים שם? יותר מזה, מחלקות הקורונה?? בכלל לא דורשות כוח אדם רציני, הכל בלוף – כל החולים האלה מנוטרים מרחוק במצלמות, יושבים כמה אחראיים מול המסך וצופים בהם ומדי פעם ניגשים להראות נוכחות – אין שם שום מלחמות מורכבות על חיים של בני אדם, לא ניתוחים מורכבים, כלום.""פתאום כמה בתי חולים קלטו שהם היו החותמת לסגר הזה, שהשתמשו בהם, פתאום הם קוראים לא ללכת לסגר ועכשיו הם רוצים ללכת אחורה! משרד הבריאות והאוצר היו צריכים לעשות ביחד ביקורי פתע בבתי החולים והיו מגלים את הבלוף הזה. בגלל שהם הלחיצו את ביבי שחושש מעלייה גדולה בתמותה אנחנו הולכים עכשיו לסגר. במהלך כל התקופה האחרונה, מאז שהמשק נפתח מחדש, אנשי משרד הבריאות ניסו לעשות חיסון עדר מבלי להודיע לעם ועכשיו הם נבהלו מהתוצאה."

 

"אתמול במהדורת חדשות 12 שודרה כתבה שהסבירה לנו מדוע מערכת הבריאות מגיעה לאי ספיקה במספר עלוב של 800 חולים בלבד למרות שיש 5,000 מכשירי הנשמה – הטענה העיקרית בכתבה הייתה שלא משקיעים מספיק תקציבים במערכת הבריאות המורעבת. אלא, שבאותה כתבה מנכ"לית קופ"ח מאוחדת, סיגל רגב רוזנברג, מעלה פתאום טיעון שקופת החולים שהיא מנהלת הציעה למשרד הבריאות להעביר אליהם 20% מתוך 5,700 המיטות של המחלקות הפנימיות בבתי החולים לאשפוז ביתי בפיקוחן - כדי לסייע בהורדת העומס – וזה לא קרה. למה? כי המחשבה של בתי החולים היא כלכלית והם חוששים שיעבירו תקציבים לקופות במקום לבתי החולים."

 

אבל באותה כתבה נאמר במפורש שבתי החולים קורסים בגלל שהמערכת מורעבת, בגלל שאין מספיק רופאים ואחיות כי לא משקיעים מספיק תקציבים במערכת הבריאות

"עוד בלוף ענק. בתי החולים הציבוריים הם הכלאה של מערכת ציבורית ופרטית. ברגע שהמדינה התירה להם לעסוק ברפואה פרטית הם מפנים את המשאבים לשם במקום לטובת הציבור כולל רפואת חו"ל. בתי החולים האלה הפכו למסחטת כספים מהמדינה. צריך להיות בית חולים פרטי לחוד וציבורי לחוד – וכשבבית חולים ציבורי רופא יעבוד אך ורק עבור בית החולים - לא תראה שום עומס. הסטז’רים קורסים? זה תמיד היה ככה. ככה מכשירים אותם בכל העולם, אז הם צועקים שב-OECD עובדים שעתיים פחות בממוצע – נו באמת, פה זה "עדיין לא אירופה" (אבל יהיה פה טוב יותר), תפסיקו להתבכיין. מי ישמע? בישראל עובדים קשה יותר, בגלל זה אנחנו סוגרים פערים על כל אירופה במהירות למרות שאנחנו מדינה צעירה. מספיק עם השקר הזה."

 

אתה מבין שבזמן שאנחנו נכנסים פה לסגר שני וחוסר וודאות, זה לא נראה טוב שביבי תופס מטוס לטקס מפונפן בארה"ב?

"נתניהו נוסע לארה"ב כדי לחתום על הסכם יוצא מן הכלל שיסייע גם לטראמפ שהוא ידיד גדול של ישראל – הוא מכין קרקע לשנת 2021 שבה מעריכים שהמשבר יהיה מאחורינו – ביבי יכונן פה אזור סחר חדש בתקציבי ענק עם מדינות המפרץ שישקיעו בישראל המון. על הדרך הוא מנסה לעזור לטראמפ להיבחר שוב. כל האזור שלנו למעט סוריה ואירן המבודדות יהיה פתוח לעסקים באופן מוחלט."

 

"אגב, שמת לב שעד כה דירוג האשראי של ישראל עוד לא ירד? אין פה אינפלציה, כי לא התחלנו להדפיס עדיין כסף – נקודת האפס של הכלכלה העולמית השתנתה כולל זו של ישראל, ולכן אין סיבה להוריד את דירוג האשראי של ישראל, כי כל הכלכלות סבלו רוחבית מהאטה גדולה, וגם אם יורידו דירוג זה יהיה נקודתי וזמני. גם חברות הדירוג מבינות את הפוטנציאל האדיר שנבנה פה כתוצאה מההסכמים. המשק הישראלי נכנס לסגר הראשון כשהוא אוחז בנתוני הפתיחה החזקים בעולם המערבי ובין החזקים בעולם בזכות נתניהו שהביא אותו לנקודה הזו."

 

ועכשיו אנחנו שוב בדרך לגידול באבטלה?

"כל מי שמובטל ימשיך לקבל את מה שמגיע לו עד שנצא מזה. אנחנו נמצאים בתוך מערכה עולמית סבוכה, המצב לא נעים, אבל הכל יחסי, המשק הישראלי חזר לתפוקה באחוזים גבוהים מאוד מאז פתיחת הסגר הראשון להבדיל מרבית מדינות ה-OECD שאנחנו נמצאים 5-10% מעליהן מבחינת תפקוד המשק והתוצר. אנחנו היחידים בעולם ששחררו את כל המשק ברמה כזו לאורך זמן כזה, כולל את התרבות רק הטיסות (שקורות, אבל בעצימות פחותה) עדיין לא חזרו לעצמן כי אנחנו מדינה אדומה – בגלל הלחצים הכבדים שהופעלו לפתיחה מהירה שנתניהו הודה שהייתה מהירה מדי. אלה טעויות סבירות בפרספקטיבה של ראיית המערכה הכוללת.

 

מי שנמצא בחל"ת הוא לא מובטל והחל"ת הוא המודל הנכון למדינה שחפצה בכלכלה ליברלית חופשית וכזו שלא משמרת בכוח מקומות עבודה שאולי צריכים להעלם, כדי שאנשים ימצאו עצמם במקומות עבודה אחרים, מתאימים יותר לכישורים שלהם ולצרכים של העולם החדש – הקורונה מייעלת את המערכת ואת התוצאות נראה מהר אחרי שזה ייגמר. תראה את שבדיה, מצבה הכלכלי פחות טוב משלנו למרות שהם לא עשו סגרים ועדיין מתו שם קרוב ל-6,000 אנשים – כמעט פי 6 מכאן. דבר אחד הייתי עושה במיידית וזה להקפיא את תשלומי הארנונה של העסקים – אין הצדקה לשלם אותם כשלא ניתנת להם אפשרות לעשות עסקים."

 

"משרד הבריאות נכשל בגדול, ליצמן היה שר מעולה והעביר שרביט לאדלשטיין בלי חפיפה ובלי להבין את פני הדברים לעומקם בתקופה סוערת וזה גרם לו לנקוט בפעולות בזבזניות ולא נכונות. אפילו איתמר גרוטו אמר שאין צורך במספר גבוה כל כך של בדיקות. ישראל מחמירה מדי בקביעת התקן למי חולה – מי שמוגדר חולה בישראל ממש לא בהכרח מוגדר חולה בגרמניה וזה מעוות את המצב."

 

ציון לביבי אחרי חצי שנה של משבר?

"אני מסתכל על עצמי, בכל תקופת המשבר היה לי חוסר אמון לתקופה קצרה מאוד שנראתה לי ארוכה באותה שעה... אבל זה נפתר, הבנתי למה זה קרה. הציון של ביבי מעולה בהתחשב באופוזיציה הפנימית שאיתה הוא מתמודד וליבוי השנאה בעם ולמרות ההפגנות המצב פה מעולה. כל החיים הצבעתי שמאל, כי כל החיים התקשורת פה בחרה להציג בימין אנשים שקשה לי להזדהות איתם והבנתי שלא יכול להיות שיש 2.5 מיליון איש כאלה. היום אני מבין שמדובר במנהיג הטוב ביותר שהיה לישראל מאז שקמה."

 

 

 

הדעות המובעות בראיון הינן על דעת המרואיין בלבד. אתר ספונסר אינו כל צד לנכתב והאמור בראיון.

 

54 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  רק טיפש שונא גאון *

  B. B *

  בארותיים 24/09/2020 17:10

 2. 2
  ועוד דבר חשוב לחיים

  למרות התחייבות נערצך להכין ולעביר תקציב לשנתיים הוא סירב ודרש תקציב לשנה כאשר מהשנה הנוכחית נשארו כמה חודשים בלבד. הסיבות והמטרות היו ברורות-הכל קשור למאמציו ונסיונותיו להימלט ממשפט על פשעיו. ולא היו לו עכבות שלא לקיים התחייבות כתובה וללכת לבחירות. נמצאה דרך הזויה ופתלתלה שדחתה הטירוף לדצמבר. האם יש לך ספק שנערצך יחבל בהגעה לתקציב לשנה הבאה כדי ללכת לבחירות וכדי לדחות/לסכל כליל את משפטו. הוא טען,ובצדק,כלפי אולמרט שאת המאבק על חפותו אסור לו לנהל מכסאו כרוה"מ. הוא טען שיש חשש שהחלטותיו התיפקודיות יושפעו מעיסוקו במשפט ותהיינה מוטות ולא ראויות. המלצה/דרישה זו נכונה לגביו מיליוני פעמים יותר. ובלי קשר-בארה"ב חוקקו שנשיא לא יכול לכהן יותר משתי קדנציות. הרציו בבסיס החוק הינו: "אם אנחנו לא יודעים מדוע-הנשיא יודע". ב-8 שנים צוברים הרבה טינופת-ב-12 שנים כבר העם נחנק.

  הנוטע 21/09/2020 05:58

 3. 3
  תגובה לחיים מגיב משעה 10:35

  צ'מע,חיים,הצלחת יפה בתגובתך להוכיח מי ומה אתה ומי ומה אלו שאתה מגן עליהם. ההשתוללות התוקפנית והאלימה שלך אד הומינם מצביעה על כך שדברי אמת. אתה ומרעיך שולטים במדינה כבר 43 שנים ועדיין לא הצלחתם להשתלט על הסרטן הסמולני? היללנות היא אופי וגם אם תחסלו את כל עמדות המפתח של הסמולנים בכל תחום עדיין תרגישו דפוקים,מקופחיפ,נרדפים וכד'. באשר להסתלקות מכאן. איני יודע כמה שנים משפחתך חיה בארץ ובמדינה. סבותי הגיעו לפני 110 שנים-ב-1910. יש מעט מאד אנשים שזו ההיסטוריה שלהם. כשאנשים כמוני יסתלקו מכאן,וזה קורה ויגבר,שכניך יאנסו את אשתך ובנותיך וישחטו אותך. כל קיום המדינה נתון על כתפי אנשים כמוני. אבל כבר שנים רבות,במיוחד אחרי 1977, אני מבין שאין עתיד למדינה שסבותי הקימו אם יצורים כמוך וכמו """"ראש ממשלתנו""""" יקירך הפכו להיות מנהליה ויקיריה. תפנים-ימין זה אסון טרמינלי בכל מקום בעולם ובכל זמן היסטורי. ועוד-לאנשי ימין חסרה תכונה חשובה,קריטית-הם חסרים יכולת אירגון וניהול. כמה זמן מחפשים מפכ"ל? כמה זמן חיפשו נגיד לבנק ישראל? ועוד תפקידים חשובים-פשוט מאגר דל ועלוב של בעלי כישורים מתאימים. רוהמ"ך חסר כל יכולת ניהול ואירגון והפעלת צוות עובדים. משרדו כמו תחנת רכבת. ולבסוף-מדינת ישראל אינה מדינה פלורליסטית. היא היתה כזו לזמן קצר מיד אחרי 15.5.48. מאז היא "רב תרבותית". רב תרבותיות בהגדרה היא מתכון לשיתוק פוליטי והמשתמע ממנו ועיני ואוזני כולנו רואות ושומעות. ממשלה שלא מתכנסת לישיבה שבועית במשך 6 שבועות מפני שלא יכולים לקיים דיון שלא לדבר על קבלת החלטות. תראה את הזיגזג עם ההחלטות בקשר לוירוס. כל דקותיים משנים ההחלטטות.

  הנוטע 21/09/2020 02:46

 4. 4
  הכותרת שתזכה בתחרות פרס ראשון : הכותרת המטופשת של השנה החדה

  מנהיג נבזה שקרן ומגלומן

  אריק 20/09/2020 13:38

 5. 5
  הפרידמן הזה נראה לי יותר טיפש מ...בני ברוכים חחחחחח.....

  nav 19/09/2020 17:04

 6. 6
  תגובה ל"נוטע"

  1. "קשה להאמין" ? תתבייש! במדינה פלורליסטית "על הנייר" לפחות מוטב שגם דעות שונות משלך אדון יהיר, מתנשא וחצוף ישמעו על אפך וחמתך ! במדינה הזו יש רב ברור לימין, וכדאי שתתמודד עם המציאות או שפשוט תעוף מכאן אם דמוקרטיה זה לא הקטע שלך. תודה לאתר ספונסר על כתבה חשובה, מאירה וכזו שטיפה מנסה לאזן את המכלול הנורא של התקשורת הגרועה והמוטה להחריד בישראל

  חיים 19/09/2020 10:35

 7. 7
  תגובה

  1.אתר ספונסר-בסייפא של הראיון כתבתם כך: "הדעות המובעות בראיון הינן על דעת המרואיין בלבד. אתר ספונסר אינו כל צד לנכתב והאמור בראיון". קשה להאמין. 2.עיניינית זה לא המקום למענה רציני לכן אסתפק באמירה כלללית לגבי האיש ובית גידולו. סבו היה מעריץ גדול של ז'בו. כך גם אביו. האב חי כל חייו בהרגשה של אי שייכות למדינה הבולשביקית/קומוניסטית השנואה על מורו ז'בו ועל אביו שלו,סבא של ביבי. ביבי מעולם ולעולם לא ירגיש באמת באמת שייך למדינת ישראל הסמולנית. הוא עושה כל שלאל ידו לחסל אוותה כמיצוות רבו ז'בו שציווה על תומכיו להרוס ולשבור את ההסתדרות וכל מה שהקימו הסמולנים. הוא אמר ביידשי:"יה,ברעכן" שזה "כן"לשבור". כל מעשיו מטרתם הרס המדינה. הוירוס זו מתנה נפלאה להגשמת הצוואה. האיש הוא מלאך חבלה.

  הנוטע 19/09/2020 00:48

 8. 8
  נוכל

  רק שכחת לציין שנתן לטיקונים הרבה מאוד על חשבוננו כמו גז חשמל וכו

  יובב 17/09/2020 09:06

 9. 9
  רק אם אתה בבון ממרוקו

  d

  dd 16/09/2020 08:45

 10. 10
  תודה שילקה,לנו היהוד

  ים אף פעם לא יהיה מספיק זמן כדי לשכוח את כל מה שעשו לנו.אבל אני אוהב את היהודים מכל העמים וחייתי עם רבים מעמי העולם בקירבה גדולה וגם יהודים מהעולם כשהייתי בחול אחרי הצבא ,עבדתי בבטחון בקונסוליה ישראלית והתחברתי עם הרבה,כמו משפחה עד היום(אז אמצע שנות ה 70) .הגדולה שלנו זה לקום מההריסות ולהמשיך הלאה בעוצמה,אני אישית עירקי אבל לא הרבה אשכנזים קראו ומתעניינים בשואה כמוני.בהזדמנות אספר לך על שיחות שהיו לי עם ניצולים מאז שהייתי נער בן 13.סולחים אבל לא שוכחים ,כי לסלוח זה משהו פנימי שמרפא אותנו בלי קשר לעושה הרע.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  benyy 16/09/2020 00:17

 11. 11
  כאן שיר שכתבתי כשהגיעה

  הצוללת הגרמנית הראשונה לארץ, --הלחי השניה-- שנעלר שנעלר מהר תפליג הצוללת החדשה ואת ימי גרמניה האדומים מדם תמחק בשובלה אראפ אראפ תצלול הצוללת מבושה תקבור פניה בקרקעית הים גם הדומם מרגיש שנוצר באותם מפעלי כפיה ארויס ארויס החוצה תדחק את הזכרונות המעיקים תעלים את מאות הספרים תכסה את אלפי התמונות הבה נהנה מתוצרת הארורים יודן יודן הכיצד שכחתם כ"כ מהר את אותם הצעקות הרי לא נבנתה גרמניה אלא מחורבנה של יהודה
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  שילקה 15/09/2020 23:40

 12. 12
  הגרמנים גדלו על מצע של

  האימפריה הרומית הקדושה, מצע טוב מלא חומרים מזינים....
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  שילקה 15/09/2020 15:13

 13. 13
  סיפור מעניין

  היום הכל שונה ולא מכבדים בן כמה אתה היום? גם אבא שלי מספר לי כל הזמן מה היה פעם כשהוא אומר שאין על ביבי שתהיה שנה טובה לך ולמשפחתך המון הצלחות :)
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  orenmat 15/09/2020 14:59

 14. 14
  יש לי יחסים של שיח עם

  כמרים נוצרים יום אחד כומר שביחסים טובים איתי ,ראה אותי וישר הפציץ אותי "תגיד מה אתם כיהודים מרגישים כלפי הגרמנים שטבחו בכם" .חכיתי שניה לפני שעניתי כומר :אתה איש דתי ויודע אנחנו היהודים סבלנו קשות לא עשינו להם כלום,הם רצחו אותנו.להם יש בעיה גם לפי הדת שלך עם O SENIOR (השם)זה יותר גרוע מכל מה שאני ארגיש. אם בן גוריון שנא את בגין, יהודי יקר מאין כמוהו(יצא לי לקבל אותו בשנת 77 בקונסוליה ולפתוח לו את השער בערב יום העצמאות ולהיות הראשון שקיבל אותו)יש לו בעיה לבן גוריון לא לי ולבגין .
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  benyy 15/09/2020 14:57

 15. 15
  מעורר מחשבות הפוסט שלך

  שאלה : אם נתתם כבוד לב"ג למה הוא לא נתן כבוד לבגין ??
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  שילקה 15/09/2020 14:44

 16. 16
  שמע רובנו היינו בצבא וסבלנו

  ומילואים ומלחמה במילואים כשהחיים כבר נראו בסדר הפכת שוב למקרטע על גבעות.אני גדלתי במעברה ולא היה מה לאכול עד גיל 7 .אז היה בן גוריון והוא החליט לחלק כסף לישיבות ופטר אותם מצבא ,ולנו לא היה אוכל.אבל הוא היה ראש היהודים אז ואמרנו זה מה שהוא החליט נלך עם זה.אני זוכר שהוא הגיע למעברה במסע בחירות כולם היו חרות של בגין.אבל נתנו לבן גוריון כבוד ,שום קללה,שום רעש ואני זוכר כי הלכתי עם אימי .לנו לא היה אוכל וצריף עלוב ל6 אנשים חום אימים ואין מים ואין שרותים זבובים אכלו אותנו ביום ויתושים בלילה .אבל לבן גוריון נתנו כבוד כי הוא ראש ממשלתנו.גולדה אישה נפלאה אהבתי אותה כמו אמא ,עשתה טעות איומה............כעסנו אבל אם הייתה עוברת לידי הייתי מנשק לה את היד כי היא ראש ממשלתנו,וגם הם עושים לפעמים טעויות.הצלחות ושנה טובה לך ולמשפחה
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  benyy 15/09/2020 14:36

 17. 17
  תגובה ל-רונית הבליביסטית - כנסי כנסי

  "הרגשתי פתאום בחילה וקבס מתפשטים בבטני" - אם זו התחושה שלך מהדברים של שחר חסון שהוא סטאדאפיסט נהדר, אומר בבדיחות בהופעה - את ייצור דוחה ומגעיל - את שטופת מוח ושנאה לאדם שמקדיש את מרבית חייו למדינה. ועכשיו את באה ללכלך פה על אנשים אישית ?! מקורבים לצלחת??? אפסית וכלומניקית שכמוך!! כשאת תנהלי עסק שמפרנס עשרות משפחות אולי תהיה לך זכות לדבר!! הבן אדם קיבל מהמדינה מה שמגיע לו!! את אדם דוחה !!

  רועי שקד 15/09/2020 14:34

 18. 18
  בחלק מהדברים ביבי תותח

  ובינתיים אני לא רואה מישהו יותר טוב ממנו אם כל מה שחבורת הליצנים האלה שמנסים להחליף אותו עושה רק מכפישה אותו במקום להגיד מה ואיך הם יעשו דברים טוב יותר כאילו שאכפת לי אם הוא נאשם או לא ממש לא אכפת לי אכפת לי שלי יהיה טוב וכשאני עשיתי 3 שנים קרבי ותרמתי כמו פראייר למדינה הזאת קרעתי תתחת בתואר בהנדסה באוניברסיטה והמדינה הזאת רק הולכת נגדי בתמורה ומקשה עלי כשאני לא יכול לקנות דירה מסכנה וצריך פאקינג להמר כדי שתהיה לי תקווה למרות שבקלות הוא יכול להוריד את המחירים גם לרבע אם הוא רוצה אז פאק ביבי וההסכמים שלו עם איחוד האמירויות זה ממש לא מעניין אותי אכפת לי גם מעצמי ואני רוצה לחיות. עשיתי הכל לפי הספר לא מגיע לי?
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  orenmat 15/09/2020 14:24

 19. 19
  רק פעם אחת זה נהדר.כמה פעמים כעס על

  אימך היקרה?ועל סבך הנפלא?עזוב בחייך פעם לא סבלתי את ביבי ,הבן אדם תותח.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  benyy 15/09/2020 14:13

 20. 20
  תגובה לדורון פרידמן

  דורון פרידמן, האמרגן של שחר חסון וכנראה עוד כשרונות, קיבל מאות אלפי שקלים מנתניהו, מאז הקורונה, אז התמיכה שלו איננה אובייקטיבית, והזלזול שלו בקריאות המצוקה של אנשים שנקלעו למשברים, מעיד על אטימות מגעילה. ואני לא מופתעת. לפני כשלושה חודשים, או יותר, צפיתי ביו טיוב בהופעה של הסטנדאפיסט המוכשר שחר חסון. ובין היתר הוא אמר ש"עצוב לו שראש הממשלה לא שמח וצריך לדאוג שראש הממשלה נתניהו יהיה שמח". הרגשתי פתאום בחילה וקבס מתפשטים בבטני. הלכתי להקיא. זה פאשיזם בהתגלמותו. מעולם לא נקטתי במילה זו. כעסתי על השמאלנים שהשתמשו בה נגד בגין. אבל כששחר חסון ביקש שנאד לרווחתו של הדוצ'ה, הקאתי. כן, זה פאשיזם. העם עסוק בלטפל ב"מנהיג" הסחטן, במקום שהכלומניק ידאג לעם. שחר חסון מבעית אותי. כבר לא מצחיק אותי. ודורון פרידמן ?? הוא מקורב לצלחת. חבר כנופייה שבע. אמר שימשיך לקבל הרבה כסף מנתניהו. אז תמשיך לתמוך במושחת ובכושל, פרידמן, תמשיך לתמוך באטוּם, שחוגג כשישובי דרום הארץ חיים בגיהנום מתמשך. ביבי הוריד את הישראלים לדרגה של בהמוֹת.

  רונית הבליביסטית 15/09/2020 14:12

 21. 21
  לא אבל על ביבי כן

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  orenmat 15/09/2020 13:52

 22. 22
  מדהים!! מכל התקשורת האנטי-ביבי בארץ - ספונסר הרימו ראש!!

  כל הכבוד !! שיחקתם אותה!!

  אדם וחוה 15/09/2020 13:43

 23. 23
  נמאס מהתקשורת שלא מייצגת את העם

  כל הכבוד לספונסר, כתבה מצוינת

  שמחה גולד 15/09/2020 13:34

 24. 24
  למי שלא מבין ותוקף את הכתבה

  היא לא בעילום שם. יש שם של מי שזו דעתו אותו מראיינים. שמו דורון פרידמן והדבר כתוב בתחילת הראיון. ולתוקפים - קודם תקראו ואז תבינו.

  טלי 15/09/2020 13:30

 25. 25
  אכן כן.

  נכון וצודק

  טלי 15/09/2020 13:27

 26. 26
  זה נכון אבל כשהציבור מרוט מעצבים

  שום תרוץ לא יעזור לאף אחד, כמו שכתבתי מחכה לנו עוד חורף שלם, ויותר משנה שאנשים תקועים עם הילדים בבית, הם יוציאו את העצבים על מישהו, אגב זה גם מצד המנהיגים עצמם זה לחץ מטורף שסוחט עד המיץ האחרון, לא סתם ליצמן סימן טוב וסדוצקי התפטרו...
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  שילקה 15/09/2020 13:19

 27. 27
  כל מילה בסלע

  כל הכבוד לך על דבריך וגם אני נמצא במצב שלך ואני בטוח יודע שיש עוד רבים כמוך - כמוני את האמת צריך להגיד ולא להיגרר לפוזיציה

  שמואל 15/09/2020 12:51

 28. 28
  כל מילה בסלע

  כל הכבוד לך על דבריך וגם אני נמצא במצב שלך ואני בטוח יודע שיש עוד רבים כמוך - כמוני את האמת צריך להגיד ולא להיגרר לפוזיציה

  שמואל 15/09/2020 12:51

 29. 29
  עילום שם?!

  עם כל הכבוד כל כתבה או דעה בעילום שם לא שווה כלום

  טליה הלרמן 15/09/2020 12:49

 30. 30
  עצוב שנחוצה כתבה לומר את המובן מאליו

  רק שתומי עין עם חסימת עורק באונה השמאלית יכולים לגייס את כל משאבי האינטלקט שלהם - ולהצליח שלא לראות את זה. פרט זקוק להרבה מנות משכל כדי לשכנע את המוח של עצמו לא לראות את מה שהוא עצמו כן רואה, תוך השהיית המסקנה - והפיכתה על פיה שמאל-ימין , פנים וחוץ - כמו שהופכים בגד כפת בראש כל מילה והברה...

  גלי 15/09/2020 12:35

 31. 31
  מגיע לביבי פרס נובל לשלום

  מגיע לביבי פרס נובל לשלום השמאל שזועק לשלום מדומה ממומן במילארדים לחיסול העם היהודי.הסכם אוסלו מהגרועים שהיה לנו.השמאל בשם הדמוקרטיה אלק מעודד תחלואה מעודד הסתה בארץ ובעולם.בקיצור השמאל לא בעד שלום.השמאל סכנה לדמוקרטיה כל מילה כאן בול

  אורנה פרץ 15/09/2020 12:23

 32. 32
  זה נראה תעלול יחצני

  שכנראה מי שעומד מאחוריו הוא אחד מעו"הד המייצגים אותו במשפט

  anonimous 15/09/2020 12:15

 33. 33
  אם היה משבר בריאותי היו יכולים לטפל בו

  מה שיש עכשיו זה משבר תקשורתי וכולם רוכבים עליו. מנסים להגיע לתקציבים... ולכן עד שהתקשורת לא תרגיע את ההתרסקות בנושא. אף אחד לא יוכל לטפל במצב
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  GandalftheWhit 15/09/2020 12:08

 34. 34
  למה אתה קופץ? מרגיש עכור?

  אם מישהו מנסה להוביל למלחמת אחים, זה לא הדברים של בני. מי שמוביל למלחמת אחים אלו דווקא האנרכיסטים שלא מוכנים לקבל תוצאות בחירות אם זה לא מה שהם רצו. אין לזה קשר למה שאתה ואני בוחרים אבל ממשלה מפילים רק בקלפי, זו דמוקרטיה וכל עוד לא נקבל את כללי המשחק אנחנו עלולים להוביל למלחמת אחים כדבריך.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  אברש 15/09/2020 12:07

 35. 35
  למה מתחבאים בעילום שם?

  כנראה מתביישים בשטויות שאמרו

  מני 15/09/2020 12:00

 36. 36
  אח שלי - אתה עכור בעצמך

  מי אתה שתחלק לי מחמאות ?
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  omriko 15/09/2020 11:53

 37. 37
  ביבי זאת לא פוליטיקה זאת מציאות כמו שעכשיו

  12:51
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  יאר 15/09/2020 11:51

 38. 38
  זה לא כל כך משנה וזה לא יעזור לו

  כל מי שיש לו יד ורגל בנושא הזה של הקורונה יחטוף, יש לנו עוד חורף שלם שבו יהלכו על ביצים, יפתחו, יסגרו, יתמכו, יתעלמו... ולציבור כבר לא יהיה עצבים, וזה לא משנה מה הם יעשו. ככה אני רואה את זה.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  שילקה 15/09/2020 11:42

 39. 39
  פשששש ספונסר והאתר עומדים נגד

  הזרם העכור של כפויי הטובה.יום גדול לאתר ספונסר
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  benyy 15/09/2020 11:34

 40. 40
  דחוף לצרף לתיק 4000 על סיקור אוהד

  על סיקור אוהד בספונסר |1|
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  מממ 15/09/2020 11:21

 41. 41
  למה רק מקום המדינה?

  הוא המנהיג הכי טוב מאז תחילתו של הייקום והמצביא הכי גדול בכל הגלקסיות כולל נרניה ואלדארון ואפילו מלמק של אלף. קיסר מנותק שזימן יותר מ20 מסיבות עיתונאים מאז תחילת הקורונה כדי למחוא לעצמו כפיים בפריים טיים.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  אסף1 15/09/2020 11:17

 42. 42
  חברים מה נסגר ?

  זכותו של האתר לכתוב מה בא לו ולהביע דיעה על מה שנראה לו נכון מי שלא מתאים לו לא חייב להיות בפורום וזה לא אומר שכל אחד עכשיו יכתוב פוליטיקה מה שמותר לאתר לא מותר לגולשים
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  Name 15/09/2020 11:16

 43. 43
  נראה לי העורך שתה ערק

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  shlomis33 15/09/2020 11:15

 44. 44
  בינימין נתניהו הוא ראש הממשלה הטוב

  ביותר שידעה מדינת ישראל. הוא אחראי לאין ספור הישגים יוצאי דופן בכל תקופת כהונתו שתרמו לכלכלה ולביטחון המדינה.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  mazeRunner 15/09/2020 11:15

 45. 45
  אולי מישהו השתלט על היוזר?? |8| |1|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  החלילן 15/09/2020 11:13

 46. 46
  אני מבין שמותר פוליטיקה כאן.|5|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  איתלי 15/09/2020 11:08

 47. 47
  וזאת הייתה הפעם הראשונה שאבא שלך

  מתעצבן ואחרי שעה נרגע?בחייך
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  benyy 15/09/2020 11:07

 48. 48
  לא אמרתם בלי ביבי ובלי קורונה

  מה זה? מישהו שילם על כתבה מפרגנת לביבי? זו מודעה? לדעתי כתבה מיותרת לחלוטין שלא תורמת כלום
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  alfredmi 15/09/2020 11:06

 49. 49
  אכן יש מקום להשמיע גם את הקול הזה.

  כל מערכות התקשורת לא נותנות לקול הזה להישמע וכל הכבוד לספונסר על קיום הריאיון. גם אם מישהו חושב שהדברים הם מטופשים עדיין יש להם מקום והם לגיטמיים, כמו כל דיעה אחרת. שנה טובה.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  אברש 15/09/2020 11:06

 50. 50
  אבא שלי תמיד הצביע לביבי

  ותמיד התעצבן עלי אם רק הייתי מעז להגיד משהו שביבי לא עשה טוב קרא למי שלא אהב אותו בכיין וראה רק את הדברים הטובים שהוא עשה שלשום הייתה הפעם הראשונה בחיים שלי ששמעתי אותו מתעצבן ואומר שהוא לא בוחר בו יותר
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  orenmat 15/09/2020 11:06

 51. 51
  אשמח לקיים ראיון איתי

  "ביבי נכשל? נכשל זו מחמאה לתפקוד שלו במשבר הנוכחי"
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  omriko 15/09/2020 11:01

 52. 52
  בדיחה טובה

  התנהלות בסגר הראשון הייתה זוועה שיפסיק לשבח את עצמו ולעבוד על אנשים היה כל כך הרבה זמן לעצור את הכניסה לישראל והוא חיכה עד שיגיעו חולים ואז עצר את הכניסה + עשה סגר ממש גאון שיהיה שר חוץ ואולי שר הבטחון רק בזה הוא טוב עדיין יש משפחות פשע שלוקחות פרוטקשן לבעלי עסקים מה הוא עושה עם זה? מה הוא עושה עם המונופולים? מחירי הדיור? חינוך? הבן אדם חיי בסרט רציני
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  orenmat 15/09/2020 11:00

 53. 53
  מי כתב את השטויות האלה? פתאום יש

  פוליטיקה באתר????
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  shimid 15/09/2020 10:59

 54. 54
  סליחה אבל מה זה הדבר הזה?

  100% פוליטיקה ועוד בעילום שם? לא מתאים
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  miro32 15/09/2020 10:57