הראל פיננסים: החדשות הרעות כבר מתומחרות בשוק, עולה הסיכוי לשנה טובה

לפני שממהרים לצמצם חשיפה לקראת הסגר השני, זוכרים שבסגר הראשון מי שמכר הצטער

חדשות ספונסר 14/09/2020 15:13

א+א- 4

כלכלני הראל פיננסים מתייחסים היום בסקירה השבועית שלהם לסגר המתקרב והשפעותיו על שוק ההון הישראלי ואומרים כי הפערים בין ביצועי שוקי המניות והאג"ח בישראל מול העולם, מעידים כי החדשות הרעות כבר בפנים, והתמחור נוטה לטובת השוק המקומי. לפני שממהרים לצמצם חשיפה לקראת הסגר השני, זוכרים שבסגר הראשון מי שמכר הצטער, מדגישים בהראל.

 

בסקירה השבועית נותנים כלכלני הראל דגשים לשיק ההשקעות לשבוע הקרוב ואומרים כי המשקיעים בארה"ב מתמקדים בסקטורים שנמצאים בצמיחה ובתחומים שנהנים מהמגמות המובילות. העובדה ששוק המניות בישראל תפקד רע, אלו דווקא חדשות טובות. זה אומר שעיקר החדשות הרעות כבר מתומחרות בשוק. בנוסף, בנק ישראל כבר לא יושב על הגדר, אז ביחס לעולם באופן מפתיע השוק הישראלי דווקא נראה אטרקטיבי.

 

מחוץ לישראל, אומרים בהראל, למרות הירידות במדדים, אנו ממליצים שלא למהר לשנות חשיפה לשוק בארה"ב, שכן תנודתיות נקודתית לא משנה את המגמות ארוכות הטווח. אנו מתמקדים במניות מסקטורים שיודעים להראות צמיחה במציאות החדשה, על רקע מדיניות הסגר והריחוק החברתי בעולם ומעריכים כי מגמת העבודה מהבית (Work From Home) תמשיך להיות המגמה הכלכלית-חברתית המובילה בשנים הקרובות.

 

לגבי שוק האג"ח אומרים בהראל כי הם שומרים על חשיפה מפוזרת לאג"ח קונצרני מדורג. המעורבות של בנק ישראל במסחר באג"ח יחד עם הריבית הנמוכה וההרחבות המוניטאריות ממשיכות לתמוך בירידת מרווחים באג"ח הקונצרני ולהערכתנו המגמה הזו תימשך בתקופה הקרובה, למרות הירידות בשבוע האחרון שאפיינו את מדדי אגרות החוב הממשלתיות והקונצרניות.

 

בתקופות שבהן לעיתים אין קשר בין החששות והכלכלה הריאלית לשוק ההון, תזמון כניסה לשוק הוא כמעט בלתי אפשרי. לפיכך, אנו ממשיכים לשמור על מבנה תיק המשלב אג"ח ומניות יחד במטרה להפחית תנודתיות. בנוסף, יש יתרונות בסביבת השוק הנוכחית לשלב גם הגנות לצרכי הפחתת תנודתיות, לצד התמקדות במניות מסקטורים שבצמיחה על רקע הסגרים והמדיניות של ריחוק חברתי בכל העולם.

 

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

4 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  גם היום אתן דעה שלי

  השוק עולה כי זה סגר דמיקולו המגזר הציבורי גם ככה לא עובד בחגים והמגזר הפרטי או לפחות חלקים ממנו יורשה להמשיך האם הסגר במתכונת הזאת ישיג ירידה בתחלואה לדעתי לא האם אני סוחר את התובנות שלי מתקשה בזה החל מאתמול
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  RAND 14/09/2020 15:28

 2. 2
  אז תעשה..מי עוצר אותך?

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  הדר 14/09/2020 15:22

 3. 3
  בדרך כלל

  צריך לעשות הפוך שהם מתחילים לפמפם אין אמונה
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  gil153 14/09/2020 15:20

 4. 4
  הנה תשובה לכל אלה שלא מבינים למה

  השוק עולה
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  הדר 14/09/2020 15:16