גיוס הון

פתאל אירופה השלימה גיוס של 212 מיליון ש”ח

החברה זכתה לביקושים של כ-437 מיליון שקל בשלב המוסדי של הנפקת סדרה ד’, למעלה מפי 2 מהסכום שביקשה לגייס; הריבית נקבעה על 5.1%

חדשות ספונסר 09/08/2020 09:31

א+א- 1

חברת פתאל אירופה השלימה בסוף השבוע את השלב המוסדי של הנפקת אגרות החוב סדרה ד’ (סדרה חדשה). במסגרת השלב המוסדי זכתה החברה לביקושים גבוהים בסך של כ-437 מיליון שקל, מתוכם בחרה לגייס סכום של כ-212 מיליון שקל.

 

בעקבות ביקושי היתר שנרשמו בהנפקה, נקבע לאיגרות החוב שיעור ריבית שקלית שנתית של 5.1% - נמוך משיעור הריבית המקסימלית שהוצע במכרז שעמד על 6%.

 

במסגרת ההנפקה הציעה פתאל אירופה, חברת אגרות חוב המחזיקה ב-55 מלונות באירופה ונמצאת בבעלות מלאה של פתאל החזקות, איגרות חוב (סדרה ד’) המובטחות בשעבוד ראשון על 7 נכסים, כאשר סך שווי הבטוחות מסתכם בכ-104 מיליון אירו.

 

כמו כן, אגרות החוב נושאות ריבית שקלית קבועה עם מח"מ של כ-4.2 שנים, כאשר מועד הפירעון הסופי של איגרות החוב יהיה בחודש ספטמבר 2026 ומדורגות על ידי חברת הדירוג ’מידרוג’ בדירוג של A2 תחת בחינה עם השלכות שליליות.

 

לקראת ההנפקה הודיעה החברה כי בכוונתה לגייס אגרות חוב בהיקף של עד 200 מיליון שקל, אך לאור הביקושים הגבוהים בשלב המוסדי, החליטה החברה להגדיל את היקף הגיוס הכולל (מכרז ציבורי) לכ-250 מיליון שקל , בכפוף לקבלת אישור חברת הדירוג ’מידרוג’.

 

שחר עקה, סמנכ"ל הכספים: "אנו מבקשים להודות למשקיעים על השתתפותם בהנפקה, ורואים בכך, היום יותר מתמיד, הבעת אמון של שוק ההון בחברה. נכון להיום, למעלה מ- 90% מבתי המלון של הקבוצה באירופה חזרו לפעילות ואנו מזהים גידול הדרגתי בביקושים מצד הלקוחות.

 

בתוך כך, לאחרונה דיווחנו על מכירה והשכרה מחדש של בית המלון ’לאונרדו רויאל’ בברלין ובמקביל אנו מנהלים משא ומתן מתקדם למכירת 2 בתי מלון נוספים באירופה, וזאת כחלק מהיישום של התכנית האסטרטגית לחיזוק הנזילות והאיתנות הפיננסית של החברה בעת הנוכחית.

 

אני מאמין שהשוק מבין היום יותר מתמיד את ערכה של הרשת שהוכיחה שהיא יודעת להתנהל גם בסביבה מאתגרת ולמצות את כל הצעדים הנדרשים ממנה לכך".

 

את ההנפקה הובילו אוריון חיתום והנפקות.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    מה היעדים???

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    יובכרוב 09/08/2020 09:59