פתאל מכרה את מלון לאונרדו רויאל ברלין בכ- 230 מיליון ש”ח

עם מכירת הנכס יחתמו הצדדים על חוזה שכירות לתקופה של 25 שנה; התזרים הצפוי לחברה מהמכירה הוא כ- 76 מיליון ש"ח; פתאל בוחנת גיוס חוב של כ- 200 מיליון ש"ח

חדשות ספונסר 02/08/2020 10:16

א+א- 1

פתאל נכסים (אירופה) דיווחה בסוף השבוע על חתימת הסכם מחייב למכירה והשכרה מחדש Sale) and Lease Back) של מלון לאונרדו רויאל ברלין בתמורה לכ-230 מיליון שקל. התזרים נטו הצפוי לחברה מעסקה זאת הינו כ- 76 מיליון שקל .

 

במסגרת ההסכם, עם מכירת הנכס יחתמו הצדדים על חוזה שכירות לתקופה של 25 שנה בתוספת אופציה להארכה ב-5 שנים נוספות בתנאים המשקפים את רוח התקופה. בשנת 2021 לא תשלם פתאל באמצעות חברת הבת SUNFLOWER דמי שכירות קבועים, אלא 60% מהרווח התפעולי הנקי (NOP), בשנת 2022 תשלם פתאל דמי שכירות קבועים של כ-2.9 מיליון אירו או -24% ממחזור ההכנסות (לפי הגבוה). החל משנת 2023 תשלם כ-3 מיליון שקל דמי שכירות קבועים או 24% ממחזור ההכנסות – הגבוה מבניהם.

 

בשבוע שעבר סיימה פתאל החזקות הנפקת זכויות למשקיעים. 99% מבעלי המניות של פתאל החזקות השתתפו בהנפקה בתמורה כוללת לחברה של כ- 99 מיליון שקל, מתוכם השקיע דוד פתאל בעל השליטה בחברה כ-57 מיליון שקל.

 

בתוך כך, דיווחה חברת הבת, פתאל נכסים (אירופה) כי היא בוחנת מהלך של הנפקת סדרת אג"ח חדשה (סדרה ד’) בהיקף של עד כ- 200 מיליון שקל. הסדרה החדשה תהיה מובטחת בשעבוד מדרגה ראשונה על מספר נכסים של החברה ומדורגת על ידי מידרוג. עוד דיווחה החברה, כי היא נמצאת במשא ומתן למכירת 2 בתי מלון נוספים באירופה במתווה של sale and lease back - מלון בעיר מינכן Leonardo Hotel Munich City East והשני בהולנד Leonardo Royal Den Haag.

 

שחר עקה, דירקטור וסמנכ"ל הכספים, מסר: "מלון לאונרדו רויאל ברלין הוא אחד מבתי המלון הראשונים שרכשה החברה באירופה והוא נמצא באחד המיקומים האטרקטיביים בעיר. אני מציין זאת על מנת להבהיר, שהרשת אינה מאוהבת בנכסים שלה ותעשה כל שיידרש על מנת לעבור את התקופה הנוכחית שנכפתה עליה ועל עובדיה. אנו ממשיכים לנהל מו"מ למכירת 2 בתי מלון נוספים באירופה "

 

בדוחות הרבעון הראשון לשנת 2020 דווחה החברה, כי להערכתה, תוכניתה האסטרטגית, הכוללת, בין היתר, מכירה של חלק קטן מהמלונות שבבעלות החברה, ביצוע מימון מחדש לנכסים לא משועבדים וקבלת הלוואות בערבות מדינה בסכומים משמעותיים עשויה יחד עם הנפקת הזכויות להביא לתוספת מקורות כספיים של כ- 1 מיליארד שקל. סכום זה ויתרת המזומנים ושווי מזומנים בהיקף של כ- 740 מיליון שקל הנמצאים בקופת החברה נכון למועד פרסום דוחות מרץ 2020, יאפשרו לחברה לעמוד בהתחייבויותיה גם אם לא תהייה התאוששות מהירה בענף.

 

רשת מלונות פתאל, בבעלות משפחת פתאל (63.65%), הוקמה על ידי דוד פתאל במרץ 1998 והיא מתמחה באמצעות תאגידים המוחזקים על ידה, בהחזקה, תפעול, שכירות וניהול מלונות בישראל ואירופה וכן ברכישה והקמה של מלונות חדשים.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    נקנתה

    14170... אין באמור המלצה בהצלחה
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    yago13 02/08/2020 10:23