מיקרומדיק: ההבהרות להסכם עם טמפו מצננות את ההתלהבות

החברה פרסמה שלשום ידיעה בדבר שיתוף פעולה עם חברת המשקאות טמפו לייצור משקאות מבוססי קנאביס וזינקה 47%, אלא שהיום מגיעות ההבהרות והמניה צונחת על ראש המשקיעים

פולי טל 29/07/2020 14:24

א+א- 1

חברת נקסטייג’ קנאביס אינוביישן המתמזגת עם מיקרומדיק, דיווחה ביום ב’ על הסכם לשיתוף פעולה עם חברת טמפו משקאות לפיו יקימו השתיים חברה משותפת שתעסוק בפיתוח טכנולוגיות לייצור מזון ומשקאות מבוססי קנאביס.

 

בדיווח לבורסה בהודעה הראשונה הסבירה החברה כי על פי הסכם העקרונות החברה המשותפת תוחזק באופן שווה על ידי נקסטייג’ (50%) וטמפו (50%). הקניין הרוחני שיפותח בחברה יהיה בבעלות החברה המשותפת, והצדדים יתחייבו לאי תחרות. הצדדים העריכו כי אישורי הבורסה הנדרשים להשלמת העסקה צפויים להתקבל עד לסוף השבוע הקרוב.

 

אברהם דריזין, מנכ"ל נקסטייג’ מסר עם פרסום ההודעה: “אנחנו שמחים מאוד על שיתוף הפעולה ורואים בו צעד משמעותי לנקסטייג׳. טמפו היא כוח בלתי רגיל גם בישראל וגם מחוץ לה וכניסה של חברות תעשייתיות ברמה הזו היא קריטית לתעשיית הקנאביס. שוק המזון והמשקאות משולבי קנאביס נמצא בצמיחה אדירה בשנים האחרונות אבל ללא מותג אחד הבולט מעל כולם”.

 

ואכן, גם המשקיעים התלהבו מהמילים הגדולות ומההבטחות ופינטזו יחד עם מיקרומדיק על משקאות קנאביס מתוצרת כחול לבן שימכרו בכל העולם, בשוק המוערך במיליארדי דולרים בשנים הקרובות ובעולם שהולך לקראת לגליזציה. המניה טסה 47% באותו יום במחזור עצום.

 

אולם היום, על פי בקשת רשות ניירות ערך, מפרסמת החברה הבהרה לפיה החברה תוכל לפעול רק במדינות בהן הרגולציה מאפשרת מכירת משקאות מסוג זה וכי נכון למועד זה, רק חלק ממדינות אירופה (ביניהן: גרמניה, בריטניה, איטליה, הולנד ועוד) מאשרות שיווק ומכירה של מוצרי מזון ומשקאות מבוססי קנאביס והם יכולים להכיל פחות מ-0.2% THC.

 

בקנדה מאפשרת מכירת מוצרי מזון ומשקאות מבוססי קנאביס גם לשוק הלא רפואי, ב- 12 מהמדינות בארה"ב ניתן למכור מוצרי מזון ומשקאות מבוססי קנאביס ובעוד כ- 29 מדינות בארה"ב מאפשרים מכירת מוצרי מזון ומשקאות מבוססי קנאביס רפואי.

 

בנוסף, מתקנת החברה ומבהירה כי נכון למועד דיווח זה, טכנולוגיות הייצור והמוצרים מבוססי קנאביס פרי פיתוחה של חברת הבת המשותפת שייוצרו, יוכלו להיות משווקים ומיוצרים בישראל אך ורק לצרכים רפואיים.

 

בהתאם, הטכנולוגיות לשילוב בתהליכי ייצור והמוצרים שלא יהיו מיועדים לשוק הרפואי, לא יוכלו להיות מיוצרים או משווקים בישראל, אלא במקרה בו רכיב ה- CBD יוחרג מפקודת הסמים המסוכנים ובמקרה בו יחול שינוי רגולטורי בישראל.

 

לאור הודעה זו, משתמע כי החברה נסוגה מההבטחות הגדולות שהבטיחה, והמשקיעים יחד איתה. מניית החברה צונחת כעת 10% ולנו נותר רק לשאול איפה היתה הרשות עד כה ולהצטער שההבהרות שדרשה מגיעות רק יומיים אחרי פרסום ההודעה ואחרי שלא מעט משקיעים ככל הנראה מחקו חלק ניכר מהשקעתם.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    מיקרומדיק תרד בחזרה לשער 400 שזה שער 20 היישן.

    דני 29/07/2020 15:25