הראל פיננסים: המאקרו והגאוגרפיה פחות רלוונטיים לביצועי המניות, הסוגיה המשפיעה ביותר היא בחירת הסקטורים

"מניות הטכנולוגיה הגדולות שהובילו את העליות במניות בחודשים האחרונים, יפרסמו דו"חות במהלך רביעי וחמישי וכל איתות מהן עשוי להיות בעל השפעה מרכזית"

מערכת ספונסר 27/07/2020 16:58

א+א-

בסקירת הראל פיננסים שפורסמה היום צויין כי "מסקנה מרכזית מתקופת הקורונה היא שהמאקרו והגיאוגרפיה פחות רלוונטיים לביצועי המניות, הסוגיה המשפיעה ביותר היא באילו סקטורים השקעת".

עוד נכתב כי "השווקים הפיננסיים נכנסים לשבוע דרמטי. עונת הדו"חות הכספיים לרבעון השני תתפוס תאוצה השבוע, כאשר מניות הטכנולוגיה הגדולות שהובילו את העליות במניות בחודשים האחרונים, יפרסמו דו"חות במהלך רביעי וחמישי וכל איתות מהן עשוי להיות בעל השפעה מרכזית. ברביעי תפורסם החלטת הריבית בארה"ב (לא צפוי שינוי) וביום חמישי יפורסמו נתוני הצמיחה בשתיים מהכלכלות המובילות בעולם – בעוד שבגרמניה צפויה הצמיחה ברבעון השני לרדת ב-12% (בדומה לרבעון הראשון), בארה"ב צופים אנליסטים התכווצות של 30% (!) ברבעון השני – הירידה החדה בהיסטוריה (לפחות מאז שהחלו לעקוב אחר הנתונים הרבעוניים אחרי מלחמת העולם השנייה). בשוק המקומי יהיה שבוע מסחר מקוצר, ללא מסחר ביום חמישי בשל ט’ באב – כך שאת ההשפעות של הדרמות מיום רביעי בערב נקבל רק ביום ראשון הבא".

באשר לאירופה צויין: "מנהיגי האיחוד האירופאי הסכימו על תכנית חילוץ הכוללת לראשונה גיוס אג"ח בערבות מדינות הגוש ב - 750מיליארד יורו. רוב הסכום יועבר למדינות החלשות כמו איטליה וספרד וחלקו יועבר כמענק. במקביל, בשבוע החולף, הבנק המרכזי בגוש האירו הותיר את מדיניותו ללא שינוי".

כמו כן הזכירו בהראל פיננסים ש"השבוע ראינו יותר ויותר חברות מפרסמות דו"חות כספיים, כאשר עד עתה פרסמו רק רבע מהחברות ב-S&P500. בהסתכלות על החברות שפירסמו עד כה, נראה שיש מכנה משותף כמעט לכל הדו"חות. בשל הורדת התחזיות להמשך, לרבעון 3, קיים חשש לגבי קצב הצמיחה העתידי, דבר שמחליש אותם ולכן חלק מהמניות ירדו. לאור זאת, מעניין יהיה השבוע לעקוב אחר החברות הגדולות, אפל, גוגל ואמזון (המהוות כ-30%מהנאסד"ק 100) שיפרסמו בחמישי לאחר המסחר. דו"חות מרכזיים נוספים שיפורסמו השבוע חברות התרופות הגדולות פייזר (שלישי), אלי לילי (חמישי) ומרק (שישי). גם סטארבקס ומקדונלדס (שלישי) ופרוקטר אנד גמבל (חמישי)יפרסמו השבוע".

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה