בתי ההשקעות מור ומיטב דש ישקיעו כ-3 מיליון דולר בחברת פוד טק

חברת SavorEat המפתחת בשר מהצומח מסיימת סבב גיוס שני תוך שבועיים; בסבב הראשון גויסו 1.75 מיליון דולר בהובלת שותפות מילניום פודטק.

חדשות ספונסר 26/07/2020 13:49

א+א- 1

בתי ההשקעות מור ומיטב דש מצטרפים למילניום פודטק ונכנסים לתחום טכנולוגיות המזון. בתי ההשקעות ישקיעו 3 מיליון דולר (כ-10.5 מיליון ₪), ויקבלו אופציה להשקעה נוספת של מיליון דולר, בסטרטאפ SavorEat, המתמחה בייצור מוצרים דמויי בשר מן הצומח.

 

ההשקעה של מור ומיטב דש היא לפי שווי אפקטיבי של 25 מיליון דולר ותבוצע בשני שלבים בהתאם לעמידה באבני דרך. כמיליון דולר ראשונים יושקעו מיידית לפי שווי של 13 מיליון דולר וכשני מיליון דולר נוספים יושקעו לפי שווי של עד 35 מיליון דולר. כמו כן, ניתנה אופציה למשקיעים להשקיע כמיליון דולר נוספים.

 

SavorEat פיתחה טכנולוגיה לייצור של תחליפי בשר, המשלבת חומרים ממקורות צמחיים, רובוט המשלב הדפסה בתלת מימד ושיטות בישול מתקדמות. הייחוד של SavorEat מתבטא ביכולת לייצר ולבשל מוצרים המתחקים אחר הטעם והמרקם של בשר (כולל שומן, שריר ורקמות) עם אופק יצרני למזונות נוספים. חומר הגלם מגיע ממקור צמחי ומוגן בפטנט המאפשר ייעול של שרשרת האספקה. יצור כל מנה נעשה בתוך ״שף רובוטי״, המשלב שיטות יצור אוטומטי ואוטונומי עם הדפסה בתלת מימד ושיטת חימום, המאפשרת בישול מלא של המנות. הרובוט מאפשר פרסונליזציה של המנה במימדים רבים, ללא מגע יד אדם.

 

מדובר בסבב גיוס שני ל-SavorEat בתוך כשבועיים, כאשר סך כל הגיוס עומד על 4.75 מיליון דולר. הגיוס הראשון של שותפות המו"פ מילניום פודטק עומד על 1.75 מיליון דולר לפי שווי של 7 מיליון דולר. כזכור, מילניום פודטק הונפקה לפני כעשרה ימים והחלה להיסחר בבורסת ת"א ביום רביעי האחרון.

 

SavorEat הוקמה בשנת 2018 על ידי רחלי ויזמן שמכהנת כמנכ"לית, פרופ’ עודד שוסיוב המשמש מדען ראשי, ופרופ’ עידו ברסלבסקי. החברה מונה שמונה עובדים ומפעילה צוות יועצים בכירים ושותפים מובילים בהם קבוצת BBB, השפית עינב כהן, המשמשת יועצת קולינרית בכירה של יוניליוור העולמית ואחרים. הטכנולוגיה, שפותחה בפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית, קיבלה רישיון בלעדי למסחור הטכנולוגיה מיישום, חברת המסחור של האוניברסיטה.

 

ממור בית השקעות נמסר "תעשיות המזון מן החי הן גורם מרכזי להתחממות כדור הארץ והגורם המרכזי לפליטת גזי חממה ופגיעה באיכות הסביבה, ומכאן שקיים אינטרס בינלאומי לצמצום הזיהום ולצריכה נבונה ומזינה יותר של מזון. לאור זאת אנחנו מעריכים כי קיים פוטנציאל בפיתוח של מדעני סבוריט".

 

ממיטב דש נמסר: "היכולות של הצוות המקצועי וקצב הצמיחה המהיר של סבוריט צפויים לספק פתרון ייחודי לשוק הפודטק המתפתח. מדובר בתחום בעל פוטנציאל צמיחה לאור מגמות גלובליות ובהן אופן צריכת המזון ואנחנו שמחים לקחת חלק במהפכה הזאת".

 

רחלי ויזמן, מנכ"לית SavorEat: "אנחנו מאמינים שרק אלטרנטיבות איכותיות ובריאות לבשר יצליחו להוביל את השינוי המיוחל של צמצום צריכת בשר. באמצעות הגיוסים האחרונים אנחנו נפעל לממש את התפיסה הזו ולהביא לשוק טכנולוגיה ייחודית שיכולה להוביל את שוק הפודטק. העובדה שגופים משמעותיים בשוק ההון מביעים בנו אמון משמחת מאוד, ואנחנו מאמינים שהם יראו הצדקה להשקעה בתוך תקופה לא ארוכה." 

 

SavorEat מתחילה לפעול בשוק בעל תחזית לגדילה מואצת: לפי בנק ההשקעות ברקליס, שוק תחליפי הבשר מגלגל היום מחזור שנתי של 14 מיליארד דולר - 1% משוק הבשר הכולל - ואילו ב-2029 הוא יגלגל 140 מיליארד דולר ויהווה כ-10% משוק הבשר הכולל.

 

את הגיוס הוביל אורי מור ממשרד מור לנגרמן.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    יכול להשפיע לרעה על מיט טק?

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    avig 26/07/2020 14:03