IPO

חדשה בבורסה: מילניום פוד-טק מונפקת היום

שותפות המו"פ הראשונה בבורסה מתכננת לגייס לפחות 25 מיליון ש"ח; החברה מנוהלת ע"י חנן שניידר מחממת הפוד-טק בקרית שמונה והיו"ר גיא רוזן, סגן יו"ר תנובה

חדשות ספונסר 15/07/2020 11:01

א+א- 1

הביקוש העולמי הגדל לפתרון בעיות בתעשיית המזון והמשקאות מגיע לבורסה בתל אביב. היום תונפק שותפות המו"פ הראשונה בבורסה, מילניום פודטק, אשר תשקיע בחברות פודטק. השותפות מתכננת לגייס לפחות 25 מיליון ש"ח.

 

מילניום פודטק צפויה להיות שותפות המו"פ הראשונה שתיסחר בבורסה הישראלית, וזאת בעקבות תיקון תקנון הבורסה מפברואר אשתקד, לפיו ניתן להנפיק שותפויות מוגבלות שעוסקות במחקר ופיתוח. עד לתיקון זה, אפשרה הבורסה להנפיק רק שותפויות הפועלות בתחומי חיפושי הנפט והגז ובתחום הפקת סרטים. שותפות מו"פ היא שותפות מוגבלת המורכבת משני שותפים – שותף כללי המנהל את השותפות ושותף מוגבל.

 

מילניום פודטק מנוהלת על ידי חנן שניידר, שמשמש כמנכ"ל. שניידר הקים וניהל עד לאחרונה את חממת הפוד-טק בקרית שמונה, שבה היו שותפים בין היתר טמפו, תנובה ופלטפורמת גיוס ההמונים OurCrowd. לשניידר ניסיון רב בעולמות ההון סיכון וההייטק, בין היתר ניהל מספר חברות סטרטאפ, ייסד את חברת אינדמד, ושימש שותף-מנהל בקרן ההון סיכון Agate.

 

בתפקיד היו"ר משמש גיא רוזן, סגן יו"ר תנובה ונציג הקיבוצים בתנובה שהיא תאגיד המזון הגדול בישראל. לרוזן ניסיון רב בהובלת חברות: משמש דירקטור בחברות עלבד ואלטיטיוד ובעברו כיהן בין היתר כיו"ר קרן ההון סיכון מעין ונצ’רס וכדירקטור פעיל בקרן אינפיניטי סין.

 

בנוסף לשניידר ולרוזן, לצוות הניהולי של מילניום פודטק הצטרפו אילן הדר שישמש סמנכ"ל פיתוח עסקי וכספים. עד לאחרונה, כיהן הדר בתפקיד מנהל הפעילות של פואמיקס פרמצבטיקה בישראל וה-CFO. במהלך כהונתו, החברה הונפקה בארה"ב וגייסה הון וחוב בהיקף של מעל 350 מיליון דולר. בנוסף, להדר ניסיון בתפקידים בכירים בחברות פייזר פרמצבטיקה ו HP אינדיגו. יועצת השותפות היא נילי צור, בעלת ניסיון רב בפודטק, מוצרי צריכה ושירותים. צור ניהלה מספר חטיבות עסקיות באסם-נסטלה וכן ניהלה את קבוצת ויסוצקי.

 

ההנפקה של מילניום פודטק מתרחשת בתקופה בה קיימת הזדמנות בשוק המזון העולמי, וזאת מכיוון שמצד אחד הביקוש העולמי לפתרונות פודטק הולך וגדל, ומנגד אין מספיק הון למימון פעילותן של חברות פודטק ישראליות צעירות. הפודטק מוגדר כ’מהפכת המזון’ השנייה בהיסטוריה האנושית והיא צפויה להגיע לשיאה תוך 15 שנה, כשהאנושות תצרוך יותר חלבון ותחליפי מזון מעשה ידי אדם מאשר מהחי - כך לפי חברת המחקר RethinkX - וכך ענפי הבשר והחלב מהחי בארה"ב, לצורך הדוגמה, יצטמצמו בעשרות רבות של אחוזים.

 

הביקוש הרב לפתרונות פודטק בא לידי ביטוי בגידול בהשקעות שבוצעו בתעשייה זו לאורך העשור האחרון בעולם: בשנת 2013 מדובר היה על 2.2 מיליארד דולר ואילו אשתקד (2019) מדובר היה על 19.8 מיליארד דולר. שתי דוגמאות מצליחות בתעשייה זו הן חברת Impossible Foods הפרטית שגייסה עד כה 1.2 מיליארד דולר וחברת Beyond Meat שנסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 9 מיליארד דולר לאחר שהכפילה את שוויה פי 6 מההנפקה הראשונית שבוצעה רק לפני שנה. לפי נתוני רשות החדשנות יש בישראל כ-250 חברות פעילות בתעשייה זו. מנגד, מקורות המימון לא גדלים באותו הקצב, ונכון להיום פועלות בישראל רק שתי חממות ייעודיות לפודטק ובהתאם בולטים בחסרונם גופי השקעה מקומיים הממוקדים בתעשייה זו.

 

השותפות תהפוך היום לציבורית כשבאמתחתה חברת פורטפוליו ראשונה: SavorEat שפיתחה טכנולוגיה לייצור תחליפי בשר צמחיים המבוססת על הדפסה בתלת ממד. השותפות תשקיע 1.75 מיליון דולר עם אופציה להגדלת השקעתה, ומתכוונת להוביל סבב השקעה של 3.5 מיליון דולר בחברה, לפי שווי של 7 מיליון דולר. הטכנולוגיה של החברה והיא פותחה על ידי פרופסור עודד שוסיוב המכהן כמדען הראשי של החברה. לחברה יש מוצר צמחי שמוכן לאכילה ושיתוף פעולה ראשון עם רשת המבורגרים מובילה בישראל, לה יש כ-100 סניפים ברחבי הארץ.

 

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    טיפשות להכנס לשותפות מוגבלת בתור שותף מוגבל

    בדרך כלל הגוף המנהל (השותף הכללי) מרוויח ללא תלות ברווחים והמשקיעים הרגילים (השותף המוגבל) ממנים את פעילות מהנפקה עד הנפקה מפסידים ומדוללים כל הזמן זו דעתי

    ד''ש מתחום הגז 29/07/2020 13:21