ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה בחברת חישולי כרמל

לטענת העובדים בחברת הבת של "מנועי בית שמש", הנהלת המפעל שבבעלות קרן פימי, מנצלת את משבר הקורונה ומאיימת לפגוע בעובדים ללא ניסיון להידברות ושיתוף פעולה בין הצדדים

חדשות ספונסר 06/07/2020 11:14

א+א-

ההסתדרות הודיעה להנהלת חישולי כרמל כי אושרה הכרזת סכסוך עבודה בחברה, "על רקע התנהלותה החד-צדדית והפוגענית כלפי עובדיה המאוגדים, תוך ניצול ציני של משבר הקורונה".

 

חברת חישולי כרמל הינה חברה בת של מנועי בית שמש. מפעל החברה שממוקם בטירת הכרמל מעסיק 235 עובדים, המייצרים דסקות וטבעות למנועי סילון. קרן פימי היא הבעלים של חישולי כרמל, בהסתדרות מזכירים כי בימים אלה מכרה הקרן את מפעל אורלייט בנס ציונה למשקיע, שמתעלם מזכויות העובדים ומהסכם קיבוצי שחל עליהם.

 

ברקע לסכסוך, לטענת העובדים וההסתדרות - ניסיון החברה לפגוע בעבודה המאורגנת במפעל, על ידי פיטורי עובדים מאורגנים בלבד, תוך ניצול ציני של משבר הקורונה. בחודש שעבר פיטרה חברת חישולי כרמל 27 מתוך 200 עובדי החברה. "הנהלת המפעל פועלת חד-צדדית ללא הידברות וניסיון משותף למצוא פתרונות, בחוסר תום לב ותוך הצבת עובדות מוגמרות לנציגות העובדים" – לשון הודעת ההסתדרות.

 

בנוסף לכך, החברה מאיימת על העובדים ודורשת מהם לשאת לבדם בנטל הקיצוצים, לוותר על יום עבודה ולהסכים לפיטורים של עובדים מאורגנים, בנוסף לאלה שכבר פוטרו. אם לא די בכך, ההנהלה לא משלמת לעובדים תוספות שכר שונות כפי שמתחייב בהסכם הקיבוצי שחל במפעל.

 

הסכסוך הוכרז על ידי ההסתדרות במרחב חיפה בראשות משה מזרחי, בתיאום עם יו״ר הסתדרות עובדי התעשייה גבי אסרף ובליווי מזכיר האיגוד המקצועי אילן ברנשטיין. 

 

יו"ר הסתדרות עובדי התעשייה, גבי אסרף, מסר: "קרן פימי מנצלת את הקורונה כדי לעשות רה-ארגון במפעלים השונים שבבעלותה והכל בעיוורון מוחלט תוך דריסת זכויות העובדים ועל גבם. ההסתדרות לא תאפשר לזה לקרות".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה