פארמוקן חתמה על הסכם שת”פ עם חברת בזלת וחוות עין חצבה

הגידול בתוצרת צפוי לתרום לפחות 30 מיליון ש"ח להכנסות החברה בשנת 2021

חדשות ספונסר 05/07/2020 09:38

א+א-

פארמוקן מדווחת הבוקר על הסכם שיתוף פעולה לגידול ורכישת קנאביס רפואי שמקורו בייחורים ושתילים של פארמוקן העומדים בתקן IMC-GMP עם חברת בזלת ועם חוות הגידול עין חצבה, שהנה בעלת רישיון גידול קנאביס רפואי בהתאם לתקן IMC-GAP על שטח של 18 דונמים. ההסכם הנו לתקופה של 3 שנים או לתקופה מינימלית שלא תפחת מ-3 מחזורי גידול.

 

על פי ההסכם נקבע כי כל שטח הגידול יוקצה לטובת גידול זניה המובילים של חברת פארמוקן ובהתאם לפרוטוקול הגידול של החברה. התוצרת, תימכר במלואה ובלעדית לחברות פארמוקן ולבזלת שהנה בעלת מפעל עיבוד, ייצור ואריזה של מוצרי קנאביס רפואי בתקן IMC-GMP ותהא האחראית על תהליכי ייצור אלה במפעלה. חוות הגידול תהייה האחראית הבלעדית לגידול התוצרת ותישא בכל עלויות גידול התוצרת וקצירתה וכן בכל העלויות הנלוות להפעלתה ולניהולה.

 

להערכת פארמוקן, ההכנסות הצפויות מהסכם זה בשנת 2021 יהיו בהיקף של 30 מיליון ש"ח לפחות. הכנסות פארמוקן לשנת 2019 הסתכמו ב-20.8 מיליון ש"ח. כל הזכויות בקשר עם ריבוי, גידול וייצור זני הייחורים והשתילים ו/או תוצריהם, לרבות שיטות טיפולם, טיפוחם וגידולם, יישארו בידי פארמוקן.

 

בעל השליטה ומנכ"ל פארמוקן גיל חובש: "אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם חברת בזלת וחוות הגידול של עין חצבה ובטוחים כי ההסכם יביא תועלת רבה לכל השותפים. לאור הביקוש הגבוה לו זוכים זני החברה בישראל והגידול הצפוי בתוצרת האיכותית של פארמוקן, אנו צופים תרומה משמעותית לצמיחת הכנסות החברה. בנוסף, אם וכאשר הצעות החוק החדשות בנושאי אי-ההפללה ואישור שימוש בקנאביס לצרכי פנאי יבשילו לכדי חקיקה, החברות תהיינה ערוכות לאפשרות של גידול בהיקפי הייצור והשיווק לשוק המקומי, כאשר המטופלים ימשיכו לעמוד בראש סדר העדיפויות שלנו."

 

מנכ"ל חברת בזלת, מאיר אריאל: "בזלת רואה בשיתוף הפעולה מהלך אסטרטגי משמעותי, אשר ימשיך לשים את החברות בקדמת הבמה של השוק המקומי. זאת, כאשר פארמוקן הנה בעלת יכולת גידול מקצועית מובילה בתחומה, לצידה של בזלת שהנה בעלת יכולות הייצור וההפצה הגדולות בישראל."

 

בתוך כך, דיווחה פארמוקן בשבוע שעבר על השלמת אבן דרך משמעותית בתהליך ראשון מסוגו בישראל של גידול והפרחה מלאים של תפרחת קנאביס רפואי שמקורה בתרביות רקמה בתנאי מעבדה. התהליך שבוצע עם שני זני קנאביס מסחריים של החברה, מהווה אבן דרך משמעותית כחלק מאסטרטגיית החברה לפיתוח שיטות חדישות ומתקדמות לייצור ושיווק חומר גלם אחיד, הדיר ונקי, אשר יוכל להוות בסיס לייצור חומרי גלם המיועדים למחקרים בתחום הפארמה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה