המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.79%, מדד ת"א 125 עלה בכ – 0.83%. מדד הביומד עלה כ – 2.72%, מדד הנפט והגז עלה כ – 1.61%

מערכת ספונסר 29/06/2020 18:03

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות רוב השערים. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של כ – 0.79% ומדד ת"א עלה בשיעור דומה של כ – 0.83%. מדד ת"א SME60 עלה כ – 0.20%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הביומד בלט כשעלה כ – 2.72%. מדד הנפט והגז עלה כ – 1.61%, מדד הנדל"ן עלה כ – 0.92%. מדד התקשורת ירד כ – 0.74%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות נייס, פועלים, דיסקונט וטבע, בעלייה. מניות לאומי, פתאל החזקות, אלביט מערכות ומזרחי טפחות, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית אנרג’יאן שעלתה כ – 17.44%, ואחריה עלו מניות אופקו הלת’, נאוויטס פטר יהש, שיכון ובינוי, מיטרוניקס, רבוע נדלן, מגה אור ודלק רכב.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית הכשרת הישוב שירדה כ – 6.84%, ואחריה ירדו מניות נורסטאר, קמהדע, דלק קידוחים יהש, סאפיינס, פורמולה מערכות, לייבפרסון וסלע נדלן.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.45 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח שבוע המסחר בעליות וגם באירופה מסכים ירוקים.

בית הזהב: ההפסד הנקי לרבעון הראשון היה כ - 6.16 מיליון ש”ח, לעומת רווח נקי של כ - 9.70 מיליון ש”ח ברבעון המקביל אשתקד. נכון לתאריך הדוח, לא נתגלו מקרי קורונה בקרב דיירי בתי הדיור המוגן והמחלקות הסיעודיות של החברה בישראל. להבדיל, בחלק ניכר מבתי האבות באנגליה נתגלו מקרי קורונה.

 נכסים ובנין דיווחה כי ההפסד הנקי ברבעון היה 144 מיליון ש”ח לעומת רווח של 53 מיליון ש”ח ברבעון המקביל אשתקד. על פי החברה עיקר ההפסד נובע מהשפעת נגיף הקורונה: ירידה בשווי תיק ניירות הערך של החברה וירידת ערך בשווי ההוגן של נכסי הנדל"ן.

סייברוואן תבצע פיילוטים עם 7 גופים ביניהם צה”ל וצ’מפיון מוטורס. חברת סייברוואן הודיעה הבוקר כי היא ממשיכה להרחיב את פעילותה בישראל, וחתמה במהלך חודש יוני על פיילוטים להתקנת עשרות מערכות עם 7 גופים שונים..

חמת: הכנסות הרבעון הראשון עלו בכ - 35%, הרווח הנקי ברבעון עלה לכ - 10.7 מיליון שקל. תוצאות הרבעון הושפעו לחיוב מצירופה של ’שיש אלוני’ החל מפברואר 2020 ומגידול בפעילות חזי בנק.

טוגדר חתמה על הסכם מכירת קנאביס מאוגנדה בהיקף של 9.7 מיליון דולר. התוצרת של טוגדר מיועדת למכירה במדינות המתירות שימוש בקנאביס בכל אירופה. הרוכש, תאגיד קנדי בעל מפעל במקדוניה, ישלם מחיר של 2.7 דולר לגרם תפרחות מיובשות בתקן GACP.

גילה גמליאל בוועדת הפנים של הכנסת: ”המשרד להגנת הסביבה יוביל מהלך של סגירת מפעלי בז”ן בחיפה”. השרה אמרה כי התהליך יהיה הדרגתי ויסתיים לא יאוחר מ – 2030.

 לאומי שוקי הון על בחינת הסגירה של בתי הזיקוק בחיפה: ”התוכנית לסגירה עד 2025 אופטימית ולא נראית מוחשית בשלב זה, משבר הקורונה הדגים את החשיבות האסטרטגית של פעילויות זיקוק הדלקים והפטרוכימיה בישראל"
הכשרת הישוב חתמה הסכם מימון עם הפניקס בהיקף של עד 117 מיליון ₪. ההסכם יסייע לחברה לממן פרויקט פינוי בינוי בצפון תל אביב. הקמת הפרויקט צפויה להתחיל בחודשים הקרובים.

פארמוקן השלימה גידול תפרחות קנאביס בתנאי מעבדה. הפיתוח צפוי לאפשר ייצור הדיר של חומרים פעילים לשוק הפארמה. החברה נערכת לניסוי שיכלול 500 תפרחות אשר יהוו ביסוס להתכנות גידול מסחרי בשיטה זו.

ישראכרט חתמה על הסכמים לקבלת אשראי בהיקף של 1.55 מיליארד ₪. עם סיום ההיפרדות מבנק הפועלים, ישראכרט משפרת נזילות ומגוונת את מקורות המימון. בחודשים האחרונים חתמה החברה על הסכמי אשראי בהיקף כולל של 2.6 מיליארד ₪.

ראובן קרופיק נבחר ליו”ר דירקטוריון בנק הפועלים. שימש כממלא מקום יו"ר הדירקטוריון לאחר פטירתו של היו"ר הקודם עודד ערן. קרופיק מכהן כדירקטור חיצוני בבנק ב - 4 השנים האחרונות.

שיח מדיקל חתמה על הסכמי מכירה בהיקף של כ - 62.5 מיליון שקל. ההסכם, עם שמונה בתי מרקחת בישראל, יהיה בתוקף לתקופה של עד 3 שנים. לאחרונה חתמה החברה על הסכמים למכירת מוצריה בארה"ב.

בעקבות הקורונה: ההפסד של גולף ברבעון הראשון הסתכם בכ - 35 מיליון ₪. מאינדיקציות ראשוניות מסתמן כי מהלכי התאמה וחיסכון בהוצאות שנקטה החברה עם פרוץ המשבר מקזזים את רובה המכריע של השפעת אובדן המכירות שנגרמה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה