10 המפעלים הגדולים ביותר בעולם

רוב המוצרים שאנו צורכים כיום נוצרו במפעל. אספנו עבורכם עובדות על 10 המפעלים הגדולים בעולם. קראו וגלו מה מייצרים במפעלים הכי גדולים?

תוכן מקודם 23/06/2020 16:30

א+א-

כל מה שאנחנו משתמשים בו מיוצר היום במפעלים. בין אם אלו בגדים, מוצרים טכנולוגיים או אפילו מכוניות, מטוסים וספינות חלל. כדי לייצר מוצרים עצומים כמו משאיות או מטוסים, יש צורך בבנייה של מפעלי ענק, לעיתים אף בגודל של עיר. אז אם למדתם הנדסת תעשיה וניהול ואתם מחפשים להשתלב באחד מהמפעלים הגדולים בעולם, הכתבה הבאה היא בשבילכם.

 

לאבא שלי יש סולם

זה אולי לא המפעל הגדול בעולם (אלא רק מקום 10 על פי הדירוגים האחרונים), אבל ללא ספק מדובר במפעל הגבוה ביותר והגדול ביותר עבור מפעל עם קומה אחת. מדובר בבניין הרכבת המעבורות של סוכנות החלל האמריקאית (נאס״א) אשר הדלתות שלו מתנשאות לגובה של עד 139 מטרים. בנוסף, מדובר על אחד מהמפעלים הוותיקים בסדרי ברשימה אשר הוקם עוד ב-1966 עבור הרכבת מעבורת החלל סטורן 5.

 

אולם העגינה וורפט

מספנת הענק בפפנבורג שבגרמניה מדורגת במקום ה-9 מבחינת גודל רצפת הייצור המשתרעת על פני 63 אלף מטר רבוע. מדובר במפעל לבניית ספינות שייט ענקיות ומנוהל על ידי משפחת מאייר הגרמנית.

 

לאומה

מפעל לאומה בלטביה הוא אחד המפעלים המפתיעים ברשימה. מדובר במפעל המייצר חומרים עבור הלבשה תחתונה, בעיקר תחרה. הגודל הכולל של המפעל הוא 115 אלף מטר רבוע.

 

ז׳אן לוק לגרדר

אחד המפעלים המפורסמים בעולם הוא כמובן המפעל של חברת אייבוס הידועה במטוסי הענק שלה. המפעל הצרפתי משרתע על פני לא פחות מ-122 אלף מטר רבוע.

 

מפעל מיצובישי באילינוי

קבוצת הרכב היפנית מחזיקה במפעל הגדול ביותר שלה דווקא במדינת אילינוי שבארצות הברית על מנת לתמוך במכירות בצפון אמריקה. לאחרונה המפעל נסגר עקב שינוי כיוון בהחלטות החברה ובחירה לשוב ולהתמקד בשווקים האסיאתיים.

 

מפעל הרכבה בלוודר

עוד גאווה של מדינת אילינוי הוא מפעל ההרכבה בלוודר אשר עוסק בהרכבה של דגמי מכוניות אמריקאיות דוגמת קרייזלר, ג׳יפ ודודג׳. מדובר במפעל שהוקם בשנת 1965 ומשתרע על פני 330 אלף מטר רבוע.

 

מפעל בואינג

עוד מפעל מפורסם במיוחד הוא מפעל הרכבת המטוסים הגדול ביותר בעולם של חברת בואינג הממוקם בסיאטל אשר בארצות הברית. המפעל אחראי להרכבתם של מטוסי הנוסעים הגדולים כמו 747, 767, 777 וכמובן הדרימליינר המפורסם. מדובר גם במפעל הגדול ביותר לפי הנפח ומשתרע על פני 398 אלף מטר.

 

מפעל טסלה

מתקן הייצור של טסלה משמש לייצור והרכבה של מכוניות טסלה החשמליות. מעבר להיותו מפעל עצום בגודל של 510 אלף מטר מדובר גם במפעל בו נמצאים עשרת הרובוטים הגדולים בעולם המשמשים לייעול עבודת המפעל וייצור והרכבה של המכוניות.

 

מפעל יונדאי

המפעל של חברת הרכב הדרום קוריאנית הוא השני בגודלו בעולם ובפער ענק מהבאים אחריו. מדובר במפעל המשתרע על פני 5 מיליון מטר רבוע, כלומר בגודל של עיר קטנה ועל כן יש בו תשתיות שיש בערים כמו בית חולים, נמל ותחנת כיבוי אש.

 

פולקסווגן

המפעל הגדול ביותר בעולם הוא המפעל של חברת הרכב הגרמנית פולקסווגן המשתרע על פני 6.5 מיליון מטרים רבועים. המפעל כל כך גדול עד כי לעובדי המפעל אסור להתנייד בו ללא אופניים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה