תכנית סיוע לסטודנטים שנפגעו ממשבר הקורונה בהיקף של 100 מיליון שקל

התכנית תאגד משאבים מכלל הגורמים השותפים על מנת לסייע לסטודנטים שנפגעו כלכלית כתוצאה ממשבר הקורונה לצלוח את המשבר ולהימנע מנשירה מלימודיהם האקדמיים.

חדשות ספונסר 23/06/2020 12:00

א+א-

שר האוצר, ישראל כ"ץ, השר להשכלה גבוהה ומשלימה זאב אלקין, יו"ר הות"ת, הפרופ’ יפה זילברשץ ויו״ר מפעל הפיס , סיכמו על השקת תכנית סיוע כלכלית בסך של 100 מיליון שקל שתוענק לסטודנטים הנזקקים לסיוע בעקבות משבר הקורונה.

 

התכנית תאגד משאבים מכלל הגורמים השותפים על מנת לסייע לסטודנטים שנפגעו כלכלית כתוצאה ממשבר הקורונה לצלוח את המשבר ולהימנע מנשירה מלימודיהם האקדמיים.

 

התכנית הנוכחית מגיעה בעיתוי קריטי עבור 350 אלף סטודנטים וסטודנטיות, שרבים מהם איבדו את עבודתם במהלך המשבר ומתקשים לחזור לשוק התעסוקה. תכנית הסיוע היוצאת לפועל ערב תקופת המבחנים, תעניק לסטודנטים את הסיוע הכלכלי הדרוש להם על מנת לצלוח תקופה זו בהצלחה.

 

עיקרי התכנית כוללים הגדלת תקציב קרן הסיוע לסטודנטים, הקמת קרן מלגות, וסיוע דרך המוסדות האקדמיים.

 

בשנה"ל תש"פ נמצאו זכאים לקבלת סיוע כ- 12,000 סטודנטים, מתוך כ- 44,000 מגישי בקשות. כעת, במסגרת התכנית, יוענקו כ-10,000 מלגות נוספות. יודגש, כי במסגרת קרן הסיוע, יחולקו מלגות גם לסטודנטים הלומדים במוסדות שלא מתוקצבים.

 

הקמת קרן מלגות ייעודית לכלל הסטודנטים בישראל שנפגעו כלכלית עקב בשל המשבר על ידי מפעל הפיס - במסגרת קרן זו יוענקו מלגות לאלפי סטודנטים בעבור שעות התנדבות לקהילה במסגרת תכנית "ביה"ס של החופש הגדול" בחסות מפעל הפיס והרשויות המקומיות. יודגש, כי גם במסגרת קרן מלגות זו, יחולקו מלגות גם לסטודנטים הלומדים במוסדות שלא מתוקצבים.

 

סיוע לסטודנטים דרך המוסדות האקדמיים– מענה משלים לזה שכבר ניתן במוסדות האקדמיים בתחילת המשבר. במסגרת זו יינתן סיוע נוסף לסטודנטים עם קשיים כלכליים, לרבות סטודנטים המתגוררים במעונות, סטודנטים בעלי פוטנציאל נשירה וסטודנטים המתקשים בלימודיהם.

 

שר האוצר, ישראל כ"ץ: "תוכנית הסיוע לסטודנטים היא בשורה גדולה לציבור הסטודנטים שהם דור העתיד של מדינת ישראל . לאחר שקיימתי פגישה עם נציגי הסטודנטים ודנו בבעיות שאיתם מתמודדים הסטודנטים במדינת ישראל החלטתי לפעול מיידית בנושא יחד עם שר ההשכלה הגבוהה והשותפים הנוספים. מתווה הסיוע שגובש על סך כ-100 מיליון ש"ח הוא חסר תקדים ויוכל לסייע רבות לסטודנטים בהתמודדות עם השלכות משבר הקורונה. אני מברך על שיתוף הפעולה של הגורמים בגיבוש מתווה זה".

 

השר להשכלה גבוהה ומשלימה, זאב אלקין: "המתווה שגיבשנו במסגרת השולחן העגול ביחד עם התאחדות הסטודנטים, מפעל הפיס ומשרד האוצר יאפשר לעשרות אלפי סטודנטים לעמוד על הרגליים ולאפשר להם להתרכז בעיקר - במבחנים הקרבים ובסיום הסמסטר. כפי שאמרתי בעבר אני רואה את עצמי גם כשר הסטודנטים ומי שאחראי להשמיע את קולם בממשלה. אמשיך לפעול בשיתוף פעולה עם התאחדות הסטודנטים ולסייע במה שאפשר."

 

שלומי יחיאב, יו"ר התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית: "מדובר בבשורה אדירה לעשרות אלפי סטודנטים שהגיעה לאחר מאבק של חודשיים, אליו יצאנו יחד עם כל אגודות הסטודנטים כדי לוודא שכל סטודנט וסטודנטית שנפגעו יזכו לרשת ביטחון וסיוע שיאפשרו להם לצלוח את המשבר ולהמשיך בלימודיהם האקדמיים.

 

לעמיתיי הסטודנטים אני אומר כעת – אפשר סוף סוף לעזוב את הכיכרות ולהתמקד שוב בתרומה לקהילה, בלמידה ובהמשך סלילת עתידנו. בהצלחה במבחנים!"

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה