חדשות שוק ההון category name

רווח נקי של 357 מיליון ש”ח למזרחי-טפחות ברבעון הראשון של 2020

התשואה להון עמדה על 9.1%, הגבוהה ביותר מבין הבנקים; הכנסות המימון ברבעון עלו ב-9.5% והסתכמו ב-1.41 מיליארד ₪

חדשות ספונסר 01/06/2020 09:34

א+א- 3

בנק מזרחי פרסם אמש לאחר סיום המסחר את תוצאותיו לרבעון הראשון של 2020, בצל התפרצות וירוס הקורונה. הרווח הנקי של הבנק ברבעון הראשון עמד על 357 מיליון ₪. אמנם מדובר בירידה של 11.6% לעומת 404 מיליון ₪ ברבעון המקביל, אולם ביחס לתוצאות שהציגו שאר הבנקים מדובר בתוצאה חזקה.

 

גם התשואה על ההון העצמי שעמדה על 9.1% היתה הגבוהה ביותר מהתשואות שהציגו שאר הבנקים בישראל.

 

הרווח הנקי מפעילות שוטפת עמד על 303 מיליון ₪, לעומת 404 מיליון ₪ ברבעון המקביל אשתקד, סכום המהווה ירידה של 25%. תשואת הרווח מפעילות שוטפת על ההון הסתכמה ב-7.7%.

 

הכנסות המימון ברבעון הראשון הסתכמו ל-1,411 מיליון ₪, לעומת 1,288 מיליון ₪ ברבעון המקביל, עלייה של 9.5%. יחס היעילות של הבנק עמד על 52.4% ויחס היעילות מפעילות שוטפת הגיע ל-54.7%.

 

אלדד פרשר מנכ"ל הבנק אמר לאחר פרסום הדוחות כי שני מנועי הצמיחה המרכזיים של הבנק - המשכנתאות והמיקוד העסקי מעניקים לנו יתרון בהתמודדות עם משבר הקורונה.

 

"מבנה המאזן הייחודי של מזרחי-טפחות הכולל תיק משכנתאות עם פרופיל סיכון נמוך, המהווה 65% מהיקף תיק האשראי של הבנק; המהלכים החשובים שעשינו בשנים האחרונות להגברת המיקוד העסקי של הבנק והחשיפה הנמוכה לענפים פגיעים יותר להשלכות משבר הקורונה: התעופה, התיירות והפנאי, מעניקים לנו יתרון יחסי ביכולתנו להתמודד טוב יותר עם המצב.

 

תיק המשכנתאות של הבנק מתאפיין בפיזור רב, בשיעור מימון ויחס החזר נמוכים וברמת חיתום גבוהה. לצד מאפיינים איכותיים אלה, עומדת לרשות הבנק פריסה סניפית מיטבית ותשתית תפעולית מקצועית, המיומנת במתן מענה מהיר ויעיל לצורכי הלקוחות.

 

הראיה לכך היא הטיפול יוצא הדופן שהוענק בבנק ל-55 אלף לקוחות שביקשו לדחות את החזרי המשכנתא למספר חודשים. חלקו של מזרחי טפחות במתן מענה לבקשות הדחייה במשכנתאות עמד על כ-50% מהיקף הדחיות במערכת כולה.

 

גם המהלכים שעשה הבנק בשנים האחרונות בהגברת המיקוד העסקי, באו לביטוי במהלך המשבר. ההרחבה המשמעותית של היקף האשראי לעסקים בסגמנטים השונים, ובה בעת יצירת תשתית מעולה המאפשרת זמינות ומהירות תגובה, הביאו לביקוש גדול להלוואות במסגרת קרנות המדינה לעסקים. למעלה מ-21% מהאשראי בקרנות הועמד על ידי מזרחי-טפחות, מעבר לחלקנו היחסי בתחומים אלה.

 

תפיסת השירות ההיברידית הייחודית שלנו, המשלבת באופן אופטימלי בין שירות אנושי וערוצים דיגיטליים, סייעה לבנק להתגבר על כל המגבלות והקשיים האובייקטיביים, ולהעניק למגוון לקוחותיו שירות רציף וזמין. הודות לעובדינו המסורים והמחויבים, כל סניפי הבנק פעלו וגם בסניפים שהוגדרו "לא ייעודיים" הוענק שירות אישי לאוכלוסיות מיוחדות, וללקוחות שקבעו פגישה מראש.

 

למרות מבנה המאזן הייחודי ופרופיל הסיכון הנמוך של תיק האשראי שלנו, נקטנו גישה מוטת סיכון בתחום ההפרשה להפסדי אשראי, והגדלנו את מקדם ההפרשה האיכותית על-פי הערכתנו את הסיכון לפגיעה בענפי המשק השונים. כתוצאה מכך, רשם הבנק ברבעון הראשון לבדו הוצאות להפסדי אשראי בסכום דומה לזה שנעשה בשנת 2019 כולה. לאור חוסר הוודאות המאפיין תקופה משברית, תיבחן הפרשה זו באופן שוטף ותתעדכן בהתאם להתפתחויות", אמר מנכ"ל הבנק, אלדד פרשר.

 

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  יכול להביא דחיפה לבנקאים היום

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  זיו מ 01/06/2020 09:44

 2. 2
  צלש או טרש

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  kmoti 01/06/2020 09:40

 3. 3
  ואו, |34|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  maxim2222 01/06/2020 09:36