פנטזי נטוורק: הצלחה לקאנדורף בריבוי צמחי קנאביס באמצעות תרביות רקמה

היתרונות של שיטת הריבוי בתרבית הם שמירה על אחידות גנטית של הצמחים, יציבות לאורך זמן, ומניעת מחלות ונזקי מזיקים ללא צורך בחומרי ריסוס

חדשות ספונסר 31/05/2020 13:56

א+א- 2

חברת פנטזי נטוורק מדווחת על התקדמות בחברת הפרוטפוליו קנאדורף (24% החזקה במניות החברה) שהשלימה אבן דרך משמעותית לאחר שהצליחה לפתח פרוטוקולי ריבוי לצמחי קנאביס בטכנולוגיה של ריבוי בתרביות רקמה סטריליות.

 

הפרוטוקולים אותם פיתחה החברה מתבססים על מספר זני קנאביס איתם החברה עובדת, מפתחת וחוקרת. המחקר ומחקר ההמשך לשיפור וייעול הטכנולוגיה, מתבצע בשיתוף פעולה עם הפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית, ובמימון חלקי של המדען הראשי של ישראל.

 

בשונה משיטות הריבוי המסורתיות והמקובלות של צמח הקנאביס הנהוגות לרוב בישראל ובעולם, באמצעות ריבוי בייחורים ולעיתים רחוקות זרעים, ריבוי צמחי קנאביס באמצעות תרביות רקמה נעשה במעבדה מבוקרת ובסביבה נקייה וסטרילית על מנת להבטיח צמחי קנאביס רפואי איכותיים ואחידים למגדלים. צמחים שרובם מתרבית רקמה, גדלים בסביבה סטרילית לחלוטין וזאת ללא עקבות ביוטיות ואביוטיות שונות, אשר גורמות נזק מתמשך לצמחים, מחלישים אותם וגורמים לשינויים גנטיים.

 

קנאדורף תוכל לפתח פרוטוקולי ריבוי ללקוחות נוספים ולזנים נוספים באופן כמעט מידי. היתרונות העיקריים של שיטת הריבוי בתרבית הם שמירה על אחידות גנטית של הצמחים, כדי למנוע תסחיף גנטי, יציבות לאורך זמן, בעוד הצמחים גדלים ונמסרים לחממות ללא מחלות, מזיקים וחומרי ריסוס.

 

להערכת קנאדורף, ועל פי נתונים מהספרות המדעית, תפוקת השתילים הצפויה מצמחי תרבית רקמה גבוהה משמעותית מתפוקת ייחורים מצמחים שגדלו בחממה (אמהות) וגדלה באופן אקספוננציאלי. טכנולוגיה זו מייתרת את הצורך להקריב בין 10-15% משטח החממות לגידול אימהות ותהיה קלה ליישום וייצור שתילי קנאביס.

 

בנוסף, קנאדורף מודיעה כי מר איתי הכט יצטרף לצוות החברה, החל מיוני 2020, כמנהל פיתוח עסקי ואופרציה ויעזור להוביל את הטכנולוגיות, אותן קנאדורף מפתחת, למסחור, שצפוי להתחיל כבר במהלך 2021 (טכנולוגיות הריבוי בתרבית ומכשיר מיצוי שמנים מצמחי מרפא). איתי הינו בעל ניסיון בין לאומי עשיר בעסקי הקנאביס הרפואי והפנאי ומייסד חברת היי פארמה.

 

איתי הכט: "אני שמח שניתנה בידי ההזדמנות להשתלב בחברה בעלות אופק וחזון. אין לי ספק כי הטכנולוגיה אותה מפתחת החברה מציבה רף של סטנדרטים חדשים שאינם קיימים בתחום הקנאביס הרפואי הן בתהליכי היצור והן בתהליכי הגידול."

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  דני לא סתם משקיע-מותג !!

  בארותיים 04/06/2020 15:39

 2. 2
  וגם המחיר בתחנת הדלק עולה מחר|75|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ATUK19 31/05/2020 16:12