בנק ישראל: התאוששות בהוצאות הציבור בכרטיסי אשראי

בענפי מוצרי חשמל, ביגוד וריהוט סכומי ההוצאה שבו לרמות שלפני תחילת המשבר; כצפוי, ההוצאה בתחומי התיירות השונים טרם התאוששה

חדשות ספונסר 20/05/2020 15:17

א+א- 4

בנק ישראל הקים תשתית מידע ייעודית בבנק, שמנטרת אינדיקטורים כלכליים שונים ונותנת תמונת מצב של הכלכלה הישראלית כחלק מההתמודדות עם נגיף הקורונה. תמונת המצב המתקבלת כוללת בין היתר אינדיקטורים משוק העבודה, שוק האשראי, שוק ההון ושוק המט"ח.

 

אינדיקטור מעניין במיוחד הינו הפעילות בכרטיסי אשראי לפי ענפים. אינדיקטור זה מאפשר לקבל תמונת מצב מאוד ברורה של עוצמת הפגיעה של המשבר בענפי משק שונים, ומסייע לגיבוש צעדי מדיניות של הבנק.

 

הנתונים המעודכנים על הפעילות בכרטיסי אשראי מראים את השפעתם של צעדי ההקלות בתקנות החירום על החזרה של הציבור לשגרה בזמן משבר הקורונה, וניכרת התאוששות בפעילות בחלק מהענפים, על רקע ההקלות.

 

ב-18/5 ההוצאה בכרטיס אשראי (בממוצע של שבועיים) הייתה קטנה בכ-12% בלבד ביחס לתחילת שנה. זאת לעומת ה-17.04, בה ההוצאה בכרטיס אשראי (בממוצע של שבועיים) הייתה קטנה בכ-42% ביחס לתחילת השנה.

 

כאשר בוחנים את הוצאות לפי הענפים ניתן לראות כי בענפי מוצרי חשמל, ביגוד וריהוט סכומי ההוצאה שבו לרמות שלפני תחילת המשבר. הגידול בהוצאה על דלק וכלי תחבורה ממחישה את הגידול בניידות של הציבור. קיימת מגמה חיובית גם בהוצאה על מסעדות, חינוך ופנאי. לעומת זאת ההוצאה בתחומי התיירות השונים טרם התאוששה.

4 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  לא יודע איך הם מנטרים תשלום לסקטור

  דבר אחד אני בטוח שלא נכון. דיברו על גידול במיסעדות ובתי קפה. אני אומר בודאות כאחד שעובד בשרות לענף הזה. חזרתי לעבודה לא מלאה אחרי כימעט 70 יום חלת. חזרתי רק אתמול. במיפעל שאני בו עובד היו לנו 600 לקוחות מסעדות בתי קפה ובתי מלון. היום בקושי יש 200 וגם הם אולי 20% מגודל ההזמנות ליפני המשבר. לדעתי הכתבה לא מדוייקת. יש סקטורים שהצריכה עלתה ויש סקטורים שהיא קטנה משמעותית. מה עוד שאני בספק שהם פילחו לפי גודל העיסקה הממוצעת.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  minaeksh 20/05/2020 15:47

 2. 2
  אח"כ יבכו שהבנק מאיים לסגור את השיב

  ר. לקנות רק מה שיש זו בושה ולחסוך זו בכלל מעשה שלא יעשה |18|
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  miki18 20/05/2020 15:41

 3. 3
  אנשים חסרי אחריות חיים בלי חשבון,

  על הלוואות, מגלגלים חובות מחודש לחודש וסומכים על המשכורת הבאה או על ה"מכה" שיעשו בקיץ. בסוף פושטים רגל בהליך מקל ותוקעים את כל השאר עם החובות שלהם. זו ערסלנד 2020. מכיר מספיק כאלה לצערי
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  שורT 20/05/2020 15:39

 4. 4
  כצפוי... לא חשבתי לרגע שמישהו באמת

  ילמד משהו מחודשיים חל"ת או מחשש כלשהו לעתיד - ברגע ששחררו, הישראלי הממוצע חזר לקנות כאילו אין מחר. אין ספק שביגוד היה הכרחי כי התחלפו לנו העונות, הילדים גדלו ובסדר, אני מקבל... אבל מוצרי חשמל רק מראה שאף אחד לא באמת חושש שטלוויזיה חדשה תמנע ממנו לקנות אוכל לילדים אם במקרה יהיה שוב סגר... אבל תודו, הכתבות בטלויזיה היו סוחטות דמעות...
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ArchAngel 20/05/2020 15:34