חדשות כלכלה

נחתם הסכם בין האוצר לבין חברת ביטוח אשראי קופאס ישראל

המדינה תעמיד ערבות ממשלתית שתאפשר לקופאס להגדיל את האשראי המבוטח ללקוחותיה וזאת בגין מכירות בארץ ובחו"ל

חדשות ספונסר 19/05/2020 14:34

א+א-

לאחר שוועדת הכספים אישרה בסוף חודש אפריל הקצאת ערבות ממשלתית בסך של כ- 2.6 מיליארד ₪ לביטוח אשראי לזמן קצר, משרד האוצר חתם על הסכם עם חברת ביטוח האשראי קופאס ישראל.

 

במסגרת ההסכם המדינה תעמיד ערבות מדינית ובכך תספק תמריץ לחברת ביטוח האשראי המעניקה למבוטחיה ביטוח כנגד הסיכון לכשל תשלום מצד הלקוח להרחיב את מסגרות האשראי המבוטחות ליבואנים וספקים ישראלים כחלק מהתמודדות עם המשבר הכלכלי העולמי בעקבות הקורונה.

 

לדברי מיכאל נחמנוביץ, מנכ"ל קופאס ביטוח אשראי בישראל, "בזכות פוליסות ביטוח אשראי של קופאס, מאות חברות נכנסו למשבר קורונה עם "שקט תעשייתי" לגבי גביית חובות לקוחותיהן ובטחון מלא בעניין התשלומים הצפויים. המדינה הסמיכה את קופאס להנפיק "כיסוי ביטוחי עילי" Top Up Cover למבוטחים קיימים של קופאס ולחברות שיחליטו לעשות ביטוח אשראי בקופאס בתקופה זו.

 

כאמור עם החתימה על ההסכם חברת קופאס צפויה להעמיד מסגרות אשראי חדשות בהיקף של מיליארדי שקלים נוספים למבוטחים הקיימים והחדשים שיצטרפו. בשם קופאס ומבוטחיה אני מודה לכל גורמי הממשל אשר היו מעורבים ביוזמה זו , לרבות עובדי אגף החשכ"ל במשרד האוצר וחברי ועדת הכספים אשר אישרו את התכנית באופן מהיר.

 

ברצוני לציין את רמת המקצועיות הגבוהה של כל הגורמים שהיו מעורבים בהכנה ואישור התכנית. מצאנו אוזן קשבת והתחשבות רבה לכל הערותינו ובקשותינו אשר אפשרו להטיב את תנאיי הכיסויים אשר יועמדו למבוטחי קופאס".

 

קופאס היא חברת ביטוח אשראי גלובלית הפועלת בכ- 100 מדינות והיא היחידה מבין שלושת חברות ביטוח אשראי המדורגת בדירוג A2 בינלאומי. הסניף בישראל פועל מזה 6 שנים והוא בעל היכרות של עשרות שנים עם השוק העסקי בישראל שכן קופאס העולמית מחזיקה גם בבעלות על חברת המידע העסקי BDI הפועלת בישראל 30 שנה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה