מדוע חשוב להעסיק יועץ ארגוני בחברה?

כשמנהלים עסק חשוב לבנות אותו בצורה האופטימלית לעמידה באתגרי העתיד. יועץ ארגוני הוא בעל המקצוע אשר יש לו את מגוון הכלים לשנות ולהתאים את מבנה החברה לאתגרים אלו.

תוכן מקודם 03/05/2020 16:50

א+א-

אחד מהדברים החשובים ביותר בניהול עסק, הוא בנייה שלו בצורה האופטימלית לעמידה באתגרי העתיד. הידע הדרוש לעיצוב עץ מבנה יעיל לעסק הוא עצום, ומשלב בין ידע עסקי, פסיכולוגי ומסחרי. יועץ ארגוני הוא בוגר תואר שני בייעוץ ארגוני, והוא בעל המקצוע אשר יש לו את מגוון הכלים המתאימים ביותר לשנות ולהתאים את מבנה החברה לאתגרי העתיד.

 

הכשרת העובדים ודאגה לרווחתם המקצועית

האתגר הגדול ביותר של מנהלי עסקים בעידן המודרני, הוא לשמר כוח אדם איכותי, ולהכשיר עובדים חדשים בצורה האופטימלית. שוק העבודה היום מעודד מעבריות בין משרות שונות, ולכן חשוב מאוד לנסות ולשמור על העובדים מפני שחיקה במטרה לחסוך בהוצאות איתור והכשרה של מחליפים. בוגר תואר שני בייעוץ ארגוני יוכל לסייע בכך. במהלך תואר שני בייעוץ ארגוני, לומדים היועצים לעתיד המון קורסים על פסיכולוגיה, כוח אדם והשמה. כך, הם מסוגלים לסייע לעסק להחיל תכנית השכרה מקיפה ומותאמת לצרכי החברה, ויכולים לסייע בהצבה נכונה של העובדים על פי סל הכישורים הייחודיים שלהם. בכל הנוגע לשחיקה, עבודה עם יועץ ארגוני תאפשר לכם להבחין ולאתר עובדים המתחילים להישחק, ולנסות לעצור את המגמה בעזרת קורסים, שינוי בתחום העיסוק, אתגר נוסף ועוד. יועץ ארגוני גם יוכל להמליץ על תמריצים כלכליים במידה ויהיה בהם צורך, וכיצד לפזר אותם בחברה.

 

שינוי מבנה החברה ואופטימיזציה שלו

מבנה של חברה עסקית גדולה או קטנה, הוא פעמים רבות מוקד לחילוקי דעות ולבזבוז כספי משמעותי. מבנה החברה והפונקציות המרכיבות אותה הוא לעיתים תוצאה של מסורת, יותר מאשר של תהליך חשיבה סדור. פונקציות ועובדים אשר נוספו לאורך הדרך פשוט נשארים בעבודתם, גם אם היום הגדרת התפקיד שלהם כבר פחות נחוצה. יועץ ארגוני יוכל לסייע בביצוע שינויים בעץ המבנה של החברה, אשר יסיעו להזניק אותה קדימה. יצירת מבנה חדש לחברה, תוך הבנה מעמיקה של דרך פעולתם של עסקים מתחרים בתחום, ומתוך התחשבות בסל הכישורים הייחודי של כל עובד ומנהל, יוכל להגביר משמעותית את התפוקה מכל עובד ועובד.

 

שיפור ביצועים עסקיים וחיסכון

שיפור התפוקה העסקית הוא אחד מהתוצרים המזוהים ביותר עם התחלת עבודה עם יועץ ארגוני. למרות שמדובר במשכורת נוספת בחברה, העלייה המשמעותית בתפוקה ובביצועים תעלה משמעותית על העלות של משכורת נוספת. יועץ ארגוני הוא למעשה הדרך הטובה ביותר לחסוך בהוצאות השוטפות של החברה. עיניו המיומנות של היועץ יוכלו לאתר בקלות ענפים שונים בחברה אשר פועלים בצורה לא אופטימלית, או שלחלוטין לא נדרשים למימוש יעדי החברה. כך, מנהל החברה יוכל לקבל תמונת מצב מקיפה יותר, אשר מעודדת ביצוע שינויים והתאמות גדולות כקטנות. יועץ תעסוקתי מעולה, יהיה אדם אשר יש לו גם את היכולת לשמור על המסורות שהופכות את החברה למיוחדת, יחד עם אופטימיזציה וביצוע שינויים מרחיקי לכת.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה