יוניבו קיבלה אישור לייבוא תפרחות קנאביס רפואי

מטרת ההיתר היא השלמת בדיקות בישראל כצעד בדרך לפעילות מסחרית של ייבוא מוצרי קנאביס רפואי; החברה קיבלה אישור מפעל חיוני לשעת חירום והיא עובדת במתכונת מלאה

חדשות ספונסר 26/03/2020 11:13

א+א- 1

חברת יוניבו (ת"א: יונבו), המחזיקה מפעל המייצר מוצרי קנאביס רפואי וכן בעלת חווה לגידול לקנאביס רפואי הנמצאת בהקמה, מודיעה על קבלת היתר לייבוא תפרחות קנאביס רפואי מחברת הבת של Canopy Growth בלסוטו (CGL - Canopy Growth Lesotho).

 

מטרת ההיתר היא השלמת בדיקות בישראל כחלק מהתשתית לפעילות מסחרית של ייבוא מוצרי קנאביס רפואי. CGL ויוניבו בוחנות ייבוא של כ-0.5 טון קנאביס רפואי יבש המגודל על ידי CGL, ונושא תקן GACP, ממנו תייצר יוניבו את מוצריה. לאחר הייצור, המוצרים הסופיים בתקן GMP יופצו בבלעדיות בבתי המרקחת בשוק הישראלי.

 

בנוסף בוחנות החברות שת"פ במסגרתו CGL תרכוש מיוניבו שירותי ייצור ועיבוד במפעל החברה באשקלון ותהיה לה הזכות להתקשר עם יוניבו כיצרן וכמפיץ של מוצרי קנאביס רפואי, בתקן EU-GMP, לשווקי אירופה, בכפוף לאישורים הנדרשים.

 

גולן ביטון, מנכ"ל יוניבו: "אנו מתקדמים צעד משמעותי נוסף לייבוא תוצרת קנאביס רפואי מחברת הבת של קאנופי, זאת לצד בחינה לספק לה שירותים עבור ייצור מוצרים לשוק הבינלאומי. אנחנו נמצאים בתנופת פעילות, היקף הייצור שלנו עולה בקצב מהיר לאור הביקוש מצד המטופלים כך שהתוצרת המיובאת תאפשר לנו להגדיל את נתח שוק שלנו, גם ללא תלות באספקה המקומית מישראל."

 

יוניבו קיבלה לאחרונה אישור מפעל חיוני לשעת חירום והיא עובדת במתכונת מלאה, במשמרות, על מנת לשמר רצף עבודה במפעל ואספקה שוטפת של מוצרי קנאביס רפואי לבתי המרקחת בישראל. 

 

לחברה הסכם עם רשת סופר-פארם (היקף מינימלי של 160 ק"ג מוצרי קנאביס רפואי מידי חודש) וכן הסכמי הפצה עם בית מרקחת "הנגב" בבאר שבע (היקף הסכם של 2 טון), בית מרקחת "המרקחה" בנתניה (היקף הסכם מינימלי של 300 ק"ג ועד 2 טון), בית מרקחת שור טבצ’ניק (היקף הסכם של 2 טון בשנה, ל-3 שנים) ובית מרקחת מקס פארם בחולון (היקף הסכם של 1 טון) ובתי מרקחת נוספים בפריסה ארצית.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    ממתנת

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    Victoria 26/03/2020 11:20