מידרוג מורידה דירוג לאג”ח של דלק: ”כשל פירעון צפוי ברמת וודאות גבוהה”

הקורונה והירידה בביקוש לתוצרי אנרגיה, שהובילו לירידה חדה במחירי הנפט, יחד עם הירידה החדה במניה מקרבים את החברה לחדלות פירעון

חדשות ספונסר 23/03/2020 17:33

א+א- 1

מידרוג מורידה את דירוג אגרות החוב שהנפיקה קבוצת דלק מ-A2 ל Ca ומשנה את כיוון הבחינה מבחינת דירוג עם השלכות שליליות לבחינת דירוג ללא כיוון וודאי. הורדת הדירוג משקפת את הערכת מידרוג לכשל פרעון צפוי ברמת וודאות גבוהה.

 

במידרוג מסבירים כי ההערכה מבוססת על הרעה מהותית ברמת הנזילות והגמישות הפיננסית של החברה עם פרוץ משבר כלכלי ופיננסי עולמי חמור בשבועות האחרונים בעקבות התפרצות מגיפת וירוס הקורונה.

 

אירוע קיצוני זה של מגיפת הקורונה אשר הוביל להאטה בפעילות הכלכלית בסין ובעולם כולו, גרר גם ירידה בביקוש לתוצרי אנרגיה. במקביל, אי הסכמות בין חברות +OPEC בדבר קיצוץ מקביל בתפוקות הנפט, הובילו לירידה חדה במחירי חבית הנפט.

 

בתוך כך, חלה ירידה חדה של כ- 60% מאז תחילת השנה במחיר המניה של אחזקת הליבה של החברה, דלק קידוחים - כאשר מתחילת חודש מרץ ועד אתמול (22.3.2020) חלה ירידה של כ-35% וזאת בתנודתיות גבוהה מאוד.

 

מידרוג מעריכה כי בד בבד חלה גם ירידה חדה בשוויה של Ithaca Limited Energy (איתקה), המדורגת B1 על ידי מודיס. איתקה שבבעלות מלאה של החברה, ירדה בשל חשיפתה למחירי הנפט, במקביל לירידה חדה בשווין של חברות דומות לה הנסחרות בחו"ל.

 

אירועים אלו יצרו חוסר וודאות גבוה באשר ליכולת החברה למחזר את התחייבויותיה, להשלים עסקאות מימוש נכסים ולנצל את מידת הגמישות הפיננסית שעמדה לטובתה ערב משבר זה.

 

ההערכה לכשל פירעון מגיעה גם על רקע הדיווח לבורסה שהחברה מצויה בשלב זה בהפרת יחס ביטחונות ואמות מידה פיננסיות למול מספר בנקים המממנים את החברה. בנוסף, מידרוג מעריכה כי יכולת החברה לנצל את גמישותה הפיננסית בדמות נכסים הפנויים משעבוד נשחקה משמעותית.

 

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    נא לא להתעלל בגופה!

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    שעיה 23/03/2020 17:36