חדשות כלכלה
סאן פארמה ומוביוס הישראלית חתמו על הסכם רישוי גלובלי בלעדי
12/12/2016 | 14:25 | מערכת ספונסר
ההסכם נועד להמשך פיתוח ה-MM-II, מוצר חדשני לטיפול בכאב הנלווה לדלקת מפרקים ניוונית

סאן פארמה ומוביוס מדיקל הישראלית חתמו על הסכם רישוי עולמי ובלעדי להמשך הפיתוח של MM-II, מוצר פרמצבטי חדשני לטיפול בכאב הנלווה לדלקת מפרקים ניוונית (Osteoarthritis). ה- MM-II הינו מוצר חדשני לא אופיואידי, הממנף את התכונות הפיזיקליות של לימפוזומים לסיכוך מפרקי ברך דלקתיים, על ידי הפחתת החיכוך והבלאי, ולכן מפחית את הכאב.

 

MM-II הינו מסכך תוך-מפרקי אשר ניתן בזריקה ומפותח במטרה להקל על כאבים הנלווים לדלקת מפרקים ניוונית. המוצר מבוסס על טכנולוגיה מוגנת פטנט אשר ניתנה ברישיון ל- מוביוס מדיקל מהאוניברסיטה העברית ירושלים, הטכניון, והמרכז הרפואי הדסה.

 

בהתייחסו להסכם שנחתם עם מוביוס מדיקל אמר קירטי גאנורקאר, סגן-נשיא פיתוח עסקי גלובלי בחברת סאן פארמה: "ההסכם שלנו עם מוביוס מדיקל לטיפול בדלקת מפרקים ניוונית הינו חלק מהמאמצים אותם אנו משקיעים בבניית צנרת פיתוח ממותגת. בנוסף, מוצר זה יעשיר את פורטפוליו המוצרים הגלובלי שלנו בתחום מוצרי הכאב. בהתבסס על ממצאים קליניים קיימים, אנו שמחים לקראת המשך הפיתוח של MM-II והאפשרות להציע למטופלים הסובלים מכאב הנלווה לדלקת מפרקים ניוונית טיפול חדשני."

 

משה ויינשטיין, מנכ"ל מוביוס מדיקל, הוסיף: "אנו גאים ונרגשים על כך ש- סאן פארמה, מובילה עולמית בתחום הפרמצבטיקה, בחרה ב- מוביוס מדיקל כשותפה לבניית צנרת הפיתוח הייעודית שלה, ואנו מצפים לשיתוף פעולה הדוק בהמשך הפיתוח של MM-II. ההשקעה של סאן פארמה מאשררת את הפוטנציאל הגלום בגישה החדשנית שלנו המאפשרת את הפסקת הכאב של חולי דלקת מפרקים ניוונית.

 

"העובדה כי הטכנולוגיה החדשנית שלנו פותחה בישראל במסגרת חממת רד-ביומד, מעידה על איכות תעשיית הביוטכנולוגיה בישראל. למעשה, הטכנולוגיה שלנו היא תוצר של שיתוף פעולה רב תחומי בין פרופסורים מובילים: פרופסור יחזקאל (חזי) ברנהולץ מהאוניברסיטה העברית בירושלים, פרופסור יצחק עציון מהטכניון ופרופסור דורית ניצן מהמרכז הרפואי הדסה. אני רוצה להודות באופן מיוחד לפרופסור ברנהולץ על התמיכה המתמשכת שלו בחברה, ביחד עם ד"ר יניב דולב, אשר החזון והמנהיגות שלו בחברה סייעו להבשלת שותפות זו".

 

פרופסור אבי שרודר מהפקולטה להנדסה כימית בטכניון, דר’ גרגורי הלפרין מהפקולטה להנדסת מכונות בטכניון, ופרופסור שרית סיון מהמכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה הינם שותפים להמצאה.

 

לפי ההסכם, סאן פארמה תישא בעלויות המשך הפיתוח של המוצר המוביל של מוביוס מדיקל, הMM-II , ותוביל את המסחור הגלובלי של המוצר. נכון להיום, מוביוס מדיקל סיימה את המחקר הקליני הראשון בבני אדם במרכז הרפואי הדסה, שתוצאותיו הראו כי למוצר יכולת לפעול ,זמן קצר, והינו בטוח ויעיל יותר בהקלת כאב הנלווה לדלקת מפרקים ניוונית בהשוואה להזריקה של חומצה היאלורונית.

 

מוביוס מדיקל תערוך את המחקרים הפרה-קליניים הנדרשים, ותקבל על עצמה את האחריות לפיתוח וייצור המוצר במהלך ועד סיום מחקרי שלב 2. סאן פארמה תהיה אחראית להמשך המחקרים הקליניים, הגשות רגולציה ומסחור המוצר. מוביוס מדיקל תקבל תשלום מקדמה, תשלומים אבני דרך מבוססי פיתוח ומכירות, ותגמולים מדורגים בעבור המכירות מ- סאן פארמה.